Anasayfa Haber Snapchat’ten TikTok Rakibi: Spotlight

Snapchat’ten TikTok Rakibi: Spotlight

Snapchat Spotlight

Snapchat Spotlight, Tiktok ve Instagram Reels gibi rakiplerinin önünü kesmek istiyor.

TikTok ile mücadeleye şimdi de Snapchat, Spotlight adını verdiği yenilik ile katıldı. Spotlight, Snap uygulamasının kullanıcı tarafından oluşturulan videoları sergileyen yeni bir bölümü olarak karşımıza çıkıyor.

Uygulama, kullanıcılardan gelen videoları ilk kez öne çıkarmıyor ancak Snapchat bunları uygulamada ilk kez çok daha belirgin bir şekilde vurgulamış olacak. Şirket, en popüler klipleri paylaşan kullanıcılara yıl sonuna kadar günde 1 milyon dolar ödeyerek platformunun öne çıkmasını da teşvik edecek.

spotlight

Bazı yönlerden Spotlight, TikTok ve Instagram Reels’a benziyor. Özellikte otomatik oynatılan dikey videolar bulunuyor ve klipler arasında hızlıca hareket etmek için yukarı veya aşağı kaydırma yapabiliyorsunuz. Bir algoritma, akışınızda hangi kliplerin görüneceğini belirleyebiliyor ancak kendiniz belirli konulara da bakabiliyorsunuz.

Spotlight’ın farklı yönleri arasında ise yorumlara veya remiks yapmaya izin verilmemesi yer alıyor. Ek olarak, burada yer alan paylaşımların çoğu anonim olacak. Video sahibinin herkese açık bir profili olmadığı sürece Spotlight’taki videolar isimsiz olarak görünecek.

Bakalım Snap, Spotlight ile aradığını bulabilecek mi?