Anasayfa Haber Sony: “PlayStation 5 Stokları Tükendi”

Sony: “PlayStation 5 Stokları Tükendi”

Sony PlayStation 5 stokları

PlayStation CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 stoklarının tamamının tükendiğini duyurdu.

Son günlerde sık sık gündeme gelen PlayStation 5 stokları ile ilgili Sony cephesinden resmi bir açıklama geldi. Yaşanan stok sıkıntılarını değerlendiren PlayStation CEO‘su Jim Ryan, aynı zamanda konuyla ilgili bir takım açıklamalarda da bulundu. Bu kısımdaysa Ryan, dünya genelinde stoklarında tek bir PS5 konsolunun kalmadığını ifade etti.

Rus merkezli TASS‘a açıklamalarda bulunan CEO, tüm stoklarının tükendiğini ve yaşanan bu stok sıkıntısından sonra talepleri karşılamak için tedarik artırmaya çalıştıklarını belirtti.

Jim Ryan PlayStation 5 Stokları
Jim Ryan PlayStation 5 Stokları

Böylece müşterilerden gelen yoğun talebi karşılamak için sıkı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden CEO, ayrıca bir süre daha stok sıkıntısının devam edeceğini de dile getirdi.

Bunun yanı sıra Black Friday için yeni stoklarında açılacağını müjdeleyen Ryan, bu stoklarınsa çok kısa bir süre içerisinde tükeneceğinin de altını özellikle çizdi.

Şimdilik, Sony cephesinden PlayStation 5’in ne kadar sattığıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat Jim Ryan’a göre Sony ürettiği her bir PlayStation 5 modelini satmayı başardı.

Hatırlarsanız, geride bıraktığımız günlerde de PS5’in ilk satış rakamları Japonya merkezli satış mağazası Famitsu tarafınca paylaşılmıştı. Bu kısımdaysa yeni nesil oyun konsolunun satışa sunulduğu ilk dört günden 118.000 adet sattığı açıklanmıştı.

PlayStation 5 Özellikleri İle Neler Sunuyor?

PlayStation 5 Teknik Özellikleri

Bileşen Özellik
CPU 3.5 GHz’de 8x Zen 2 Çekirdek (Değişken Frekans)
GPU 2.23 GHz’de 36 CU (Değişken Frekans), 10.28 TFLOP
GPU Mimarisi Özelleştirilmiş RDNA 2
Bellek 16 GB GDDR6/256-bit
Bellek Bant Genişliği 448GB/s
G/Ç İş Hacmi 5.5GB / s (Ham), Tipik 8-9GB / s (Sıkıştırılmış)
Depolama 825 GB Özelleştirilmiş SSD
Genişletilebilir Depolama NVMe SSD Slotu
Harici Depolama USB HDD Desteği
Optik Sürücü (İsteğe Bağlı) 4K UHD Blu-ray Sürücü