Anasayfa Haber Twitter Hesap Doğrulama Programı 2021’de Tekrar Açılacak

Twitter Hesap Doğrulama Programı 2021’de Tekrar Açılacak

Twitter Hesap Doğrulama Programı

Mavi Tik için Twitter Hesap Doğrulama Programı başvuruları 2021 yılında tekrar herkese açılacak.

Twitter, kullanıcı hesaplarının doğrulanması için başvuru yöntemini değiştiriyor. Twitter Hesap Doğrulama Programı, 3 yıl önce askıya alındıktan sonra 2021 yılının başlarında tekrar herkese açılacak.

Platform, yeni bir doğrulama politikası taslağı için kamuoyuna geri bildirim istediklerini de duyurdu. Hatta geri bildiriminizi Twitter’a göndermeniz mümkün. Açıklamaya göre yeni doğrulama politikası, “doğrulamanın ne anlama geldiğini, kimin doğrulama için uygun olduğunu ve sürecin daha adil olmasını sağlamak için neden bazı hesapların doğrulamayı kaybedebileceğini” açıklığa kavuşturmayı amaçlıyor. Amaç ise gelecekteki iyileştirmeler için zemin hazırlamak.

Taslağa göre Twitter mavi onay rozetini şu hesap türlerine sunacak: Devlet, şirketler, markalar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, haberler, eğlence, spor dalları, aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler. Yeni politika, Twitter’ın kurallarını birden çok kez ihlal eden hesapların yanı sıra, etkin olmayan veya eksik bir hesaptan doğrulama rozetinin kaldırılmasını da garantileyecek.

Twitter rozet için uygun hesap türüne girseler bile, ihlalleri tekrarlayanlardan gelen doğrulama isteklerini reddebilecek. Platform önümüzdeki yıl, doğrulama için kategorileri ve kriterleri genişletmeyi de planlıyor. Geri bildirim dönemi ise 8 Aralık‘ta sona erecek ve nihai politika 17 Aralık‘ta tanıtılacak.