Anasayfa Haber iPhone 13 Serisi ile Lightning Girişi Kalkabilir

iPhone 13 Serisi ile Lightning Girişi Kalkabilir

iPhone 13 serisi Lightning girişi

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan iPhone 13 modelleri Lightning girişi olmadan piyasaya sürülebilir.

iPhone 12 modellerinin piyasaya sürülmesinin ardından iPhone 13 serisi ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız, daha önceden paylaşılan raporlarda iPhone 13 modelinin Lightning girişi yerine USB Type-C girişi ile beraber geleceği iddia edilmişti. Bugün ise Apple ürünleriyle ilgili yapmış olduğu sızıntılarla tanınan Jon Prosser, iPhone 13 serisiyle ilgili önemli bir iddia ortaya attı.

2021 iPhone modellerinin kablosuz bir deneyim sunacağını ileri süren Jon Prosser, Apple’ın bu kısımda daha hızlı ve gelişmiş bir MagSafe Charger teknolojiyle kullanıcıların karşısına çıkacağını düşünüyor. Bununla birlikte iPhone 13 modellerinde herhangi bir şarj girişine yer verilmeyeceğini de iddia eden Prosser, ayrıca Apple’ın 2021 yılında tamamen kablosuz bir deneyim sunan iPhone modellerine odaklanacağını da belirtiyor.

iPhone 12 Magsafe Charger
iPhone 12 Magsafe Charger

Bildiğiniz üzere, Apple iPhone 12 modelleriyle beraber MagSafe Charger adında kablosuz şarj standını da tanıtmıştı. Apple’ın bu hamlesinden yola çıkan Jon Prosser ise, şirketin yakın gelecekte tamamen kablosuz deneyim sunan ürünlerini piyasaya sürebileceğine de özellikle dikkat çekiyor.

iPhone 13 Serisi Ne Zaman Tanıtılacak?

iPhone 13 lansmanının ne zaman düzenleneceği ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre iPhone 13 modellerinin Ekim veya Kasım 2021’de piyasaya sürülebileceği ifade ediliyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.