Anasayfa Haber Yeni M1 MacBook’ların Intel İşlemcili Sürümü de Üretilebilir

Yeni M1 MacBook’ların Intel İşlemcili Sürümü de Üretilebilir

Yeni Tasarıma sahip MacBook modelleri Intel işlemci

Yeni tasarıma sahip M1 işlemcili MacBook modellerinin Intel işlemcili sürümlerinin olacağı iddia edildi.

10 Kasım tarihinde M1 işlemcili MacBook modellerini tanıtan Apple, önümüzdeki yıl tasarım konusunda ciddi değişikliklere gidecek. Yeni tasarıma sahip MacBook modelleri kullanıcılar tarafından merakla beklenirken, bugün ise yeni nesil modellerle ilgili önemli bir rapor yayınlandı.

Apple ürünleriyle ilgili yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan L0vetodream tarafından paylaşılan bilgilere göre, yeni tasarıma sahip olan modellerin 2021’in ikinci yarısında piyasaya sunulabileceğini görmekteyiz. Bu kısımdaysa yenilenen MacBook modellerinde kendi ürettiği işlemcilere yer verecek olan Apple’ın, ayrıca kullanıcılara Intel işlemcili sürümleri sunacağı ortaya çıktı.

Bunun yanı sıra paylaşılan raporda Apple’ın 2021 yılında mini LED ekranlı ürünlerini de piyasaya sunacağı belirtiliyor. Yayınlanan raporda ilk olarak mini LED ekranlı bir iPad duyuracağı ifade edilen Apple’ın, aynı zamanda yılın ikinci yarısında piyasaya sunacağı MacBook modellerinde de Mini LED teknolojisine yer vermesi bekleniyor.

Böylece kullanıcılara daha yüksek parlaklık ve gelişmiş kontrast oranını da sunacak olan Apple’ın, güç tüketimi konusunda da iyileştirmelere gideceği konuşuluyor.