Anasayfa Haber Rainbow Six Siege, PS5 ve Xbox Series X’te 4K 120 FPS Oynanabilecek

Rainbow Six Siege, PS5 ve Xbox Series X’te 4K 120 FPS Oynanabilecek

rainbow six siege

Rainbow Six Siege’in PS5 ve Xbox Series X sürümleri, 4K 120 FPS desteği ile geliyor.

Diğer birçok popüler Xbox One ve PS4 konsol oyunu gibi Rainbow Six Siege de yeni nesil konsollar için güncelleme almak üzere. Ubisoft, 1 Aralık’ta yeni güncellemenin kullanıma sunulacağını ve güncelleme çıktığında oyuncuların yükseltmeden neler kazanacağını ayrıntılı olarak açıkladı.

İlk olarak kullanıcılar, Xbox Series X ve PS5 konsollarında oyunu performans veya yüksek çözünürlük modunda oynama seçeneğine sahip olacak. Performans modu, dinamik bir 4K çözünürlükte saniyede 120 kare hızı hedefliyor. Daha az güçlü olan Xbox Series S’de ise 1080p’de saniyede 120 kare hızı hedefleniyor. Çözünürlük modu, performans modunun aksine çözünürlüğü 4K’ya sabitliyor ve saniyedeki kare hedefini 60’a düşürüyor.

Rainbow Six Siege

Tüm bunların yanında oyun, yeni nesil bir konsola geçtiğinden tüm olağan iyileştirmelerin uygulanması da kaçınılmaz oluyor. Xbox Series X ve Series S’de Rainbow Six Siege, Microsoft’un “Quick Resume” işlevinden yararlanarak oyun ve desteklenen diğer oyunlar arasında neredeyse anında geçiş yapmanıza olanak tanıyor. Aynı zamanda PS5’te oyun, DualSense denetleyicisinde yerleşik olarak bulunan tüm dokunsal geliştirmelerden de yararlanacak. Örneğin, tabanca gibi daha hafif bir silah kullandığınızda tetiği çekmek daha kolay olacak. Son olarak, aynı konsol ailesi arasında nesiller arası oyun için destek sağlanacak. Böylece konsol yükseltmelerini yaptığınızda, daha düşük nesilde bir konsola sahip olan arkadaşlarınız ile oynamaya devam edebileceksiniz. Ancak bu sadece aynı marka konsollar arasında gerçekleşebiliyor. Çapraz platform desteği ise ne yazık ki bulunmuyor.

Son olarak, eğer halihazırda PS4 veya Xbox One konsollarından birine sahipseniz, yükseltmeyi ücretsiz olarak alabileceğinizi belirtelim. Örneğin, PS4’te oyuna sahipseniz, PS5’te tekrar satın almanıza gerek kalmayacak. Ayrıca, ilerlemeniz ve oyun içi öğeleriniz aynı şekilde devam edecek. Ancak buradaki tek uyarı, oyunun diskli sürümü için disk sürücüsü içeren konsol modellerine sahip olmanız gerektiği.