Anasayfa Haber Huawei P50 Serisi, Liquid Lens Teknoloji İle Gelebilir

Huawei P50 Serisi, Liquid Lens Teknoloji İle Gelebilir

Huawei P50 Liquid Lens

Huawei P50 serisinin Liquid Lens adı verilen bir kamera teknolojisiyle beraber geleceği ifade edildi.

ABD’nin ambargo kararlarıyla mücadele eden Huawei, bir yandan da yeni nesil amiral gemisi telefonlarını da piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Firmanın üzerinde çalıştığı telefonlardan biri ise Huawei P50 serisi olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporla beraber P50 serisinin Kirin 9000 işlemciyle beraber geleceği iddia edilmişti. Serinin yeni telefonu kullanıcılar tarafından merak edilirken, bugün ise Huawei P50 serisinin kamera özellikleri ile ilgili önemli iddia ortaya atıldı.

Huawei‘ye yakın kaynaklar tarafınca paylaşılan bilgilere göre P50 serisinin telefoto ve zoom kameralarında sıvı temelli Liquid Lens teknolojisine yer verebileceğini görmekteyiz.

Huawei P50 Liquid Lens

P50 serisiyle beraber sektöre damgasını vurmayı hedefleyen Çinli firma, bu teknoloji sayesinde aynı zamanda akıllı telefon pazarında bir ilke de imza atmayı planlıyor.

Sıvı temelli lens ile oldukça hızlı zoom ve netlemeye olanak sağlayacak olan Huawei, böylece eşi benzeri görülmemiş bir kamera teknolojisini de kullanıcılara sunacak. Bunun yanı bu kamera teknolojisi ayrıca milisaniyeler içerisinde en doğru fotoğrafı çekmemize de olanak sağlayacak.

Bu sistemin tam olarak nasıl çalışacağı bilinmiyor. Fakat Huawei’nin 2019’un Aralık ayından bu yana bu teknoloji üzerinde sıkı bir çalışma yürüttüğü belirtiliyor.