Anasayfa Haber Windows 10, Yakında Android Uygulama Desteği Kazanabilir

Windows 10, Yakında Android Uygulama Desteği Kazanabilir

Windows 10 Android Uygulama

Microsoft’un çalışmaları neticesinde Android tabanlı uygulamaları Windows 10’da çalıştırmak mümkün olabilir.

Microsoft Store her ne kadar genişlemeye devam etse de, halen oldukça kısıtlı uygulamaya sahip. Microsoft, mağazasındaki boşluğu kapatacak yeni bir proje üzerinde mesai harcıyor. Hedefte ise Android uygulamaları var.

Şirket daha önce geliştiricilerin Android ve iOS uygulamalarını Windows Phone’lara getirmeleri için çaba harcamıştı. Project Astoria ve Project Islandwood isimli projeler 2014 yılına kadar uzanıyor.

Windows 10 Android Uygulama

Bildiğiniz gibi Telefonunuz uygulamasıyla birlikte Android uygulamalarını Windows 10 üzerinden çalıştırmak mümkün. Ancak teknoloji devi şimdi bu uygulamaları yerel olarak çalıştırmanıza izin verecek yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Şirketin uygulama desteği için nasıl bir yol izleyeceği tam olarak belli değil. Ancak güncel raporlara bakılırsa Google Play uygulamalarını Microsoft Store aracılığıyla çalıştırmak mümkün olacak.

Söylentilere göre geliştiriciler uygulamaları Microsoft Store’da doğrudan yayınlayabilecekler. Uyumlu Windows 10 tabanlı cihaza sahip kullanıcılar ise bunları indirip kullanabilecek.