Anasayfa Haber Forza Horizon 5, Önümüzdeki Yıl Piyasaya Sürülebilir

Forza Horizon 5, Önümüzdeki Yıl Piyasaya Sürülebilir

Forza Horizon 5 çıkış tarihi

Forza Horizon 5 çıkış tarihi ile ilgili ilk detaylar ortaya çıktı.

Oyuncular tarafından merak edilen Forza Horizon 5 çıkış tarihi hakkında sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Jeff Grubb tarafından önemli bir iddia ortaya atıldı. 

Bildiğiniz gibi Forza Horizon 5‘in Xbox Series X’in çıkış oyunu olacağı bir süredir konuşuluyordu. Fakat daha sonradan yayınlanan raporlarda bu iddiaların asılsız olduğu ifade edilmişti.

Bugün ise oyun sektörünün tanınan isimlerinden biri olan GameBeat muhabiri Jeff Grubb, bir sonraki Forza Horizon oyunuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu kısımdaysa geliştirici firmanın bir süredir yeni bir Forza Motorsport oyunu üzerinde çalıştığını ifade eden Grubb, ancak bu oyundan önce Forza Horizon 5‘in piyasaya sunulabileceğini belirtti.

Geliştirici firmaya yakın kaynaklara dayandırarak böyle bir bilgi paylaştığını da söyleyen Grubb, söz konusu yeni Forza Horizon oyununun ise önümüzdeki yıl piyasaya sunulabileceğini de müjdeledi.

Şimdilik, bahsi geçen bu iddialar hakkında yapımcı firma tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak Grubb’ın Forza Horizon 5’in 2021 yılı içerisinde piyasaya sunulacağını özellikle vurguladığını da belirtmekte yarar var.