Anasayfa Haber Xiaomi Mi 11, Beklenenden Daha Erken Tanıtılabilir

Xiaomi Mi 11, Beklenenden Daha Erken Tanıtılabilir

Xiaomi Mi 11 çıkış tarihi

Bir süredir sızıntı haberlerine konu olan Xiaomi Mi 11 çıkış tarihi ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Xiaomi Mi 11 çıkış tarihi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız, daha önceden paylaşılan raporlarda, Xiaomi’nin yeni nesil amiral gemisinin Aralık 2020’de lanse edileceği iddia edilmişti. Bugün ise telefonun çıkış tarihiyle ilgili yeni bir rapor yayınlandı.

Daha önceden yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Digital Chat Station tarafından servis edilen bilgilere göre Mİ 11’in Aralık 2020 yerine Ocak 2021‘de piyasaya sunulabileceğini görmekteyiz.

Xiaomi Mi 11 çıkış tarihi
Xiaomi Mi 11 çıkış tarihi

Bildiğiniz üzere Xiaomi, daha önceden Mi 10 ve Mi 9 serisini sırasıyla Şubat 2020 ve 2019‘de piyasaya sürmüştü. Eğer Digital Chat Station’ın bu iddiaları doğruysa, Xiaomi yeni nesil amiral gemisini normalden 1 ay kadar önce tanıtmış olacak.

Xiaomi’nin bu konuda yalnız olmadığını da belirtelim. Hatırlarsanız, daha önceden yayınlanan raporlarda Samsung’un Galaxy S21 serisini Şubat yerine Ocak ayında tanıtacağı ileri sürülmüştü. Aynı zamanda, OnePlus cephesinden de benzer haberler gelmişti. Bu kısımdaysa OnePlus’ın yeni amiral gemisinin bir ay kadar erken tanıtılacağı ifade edilmişti.

Xiaomi Mi 11 Özellikleri Nasıl Olacak?

Ocak ayında tanıtılacağı tahmin edilen Mi 11’in, Qualcomm’un yeni nesil 5 nm Snapdragon 875 işlemcisinden güç alacağı iddia ediliyor. Aynı zamanda Snapdragon 875 işlemcisine ise 8 GB‘lık bir RAM kapasitesinin eşlik edeceği söyleniyor.

Bununla beraber Xiaomi’nin yeni nesil telefonun 48 MP ultra geniş açılı kameraya da sahip olduğu ifade ediliyor. Ayrıca Mi 11’in video çekimi konusunda da kullanıcılara ciddi yenilikler sunacağı belirtiliyor.

Bu kısımdaysa serinin yeni telefonu SDR’den HDR’ye çevirici kodekler ile destekleneceğinin de altı özellikle çiziliyor. Ayrıca, Mi 11’in hareketi azaltmak için MEMC teknolojisini de bünyesinde barındıracağı son paylaşılan raporlar arasında yer alıyor.