Anasayfa Haber Qualcomm, Snapdragon 888 İşlemcisini Duyurabilir

Qualcomm, Snapdragon 888 İşlemcisini Duyurabilir

Qualcomm Snapdragon 888

Son paylaşılan raporlara göre Qualcomm, Snapdragon 888 işlemcisi ile kullanıcıların karşına çıkabilir.

Qualcomm, kısa bir süre içerisinde 5nm Snapdragon 875 işlemcisini duyuracak. Snapdragon 865 Plus‘ın halefi olarak piyasaya sunulacak işlemci herkes tarafından merak edilirken, bugün ise oldukça önemli bir iddia ortaya atıldı. MSPoweruser tarafından servis edilen bilgilerde, Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi işlemcisinin Snapdragon 888 olarak adlandırılacağı iddia edildi.

Paylaşılan raporlarda ise bu işlemcinin 2021’de amiral gemisi akıllı telefonlara daha iyi görüntüleme, daha iyi oyun deneyimi ve bağlantı deneyimi sunacağı ifade ediliyor.

Qualcomm Snapdragon 888

2020 Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi

Bildiğiniz üzere 2020 Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi‘nin açılış konuşması bugün yapılacak. Şirket, açılış konuşmasının ardından yeni nesil işlemcilerinin teknik özellikleri için de ayrı bir konferans düzenleyecek.

Bu konferansta Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun da sahne alacak. Lei Jun’un şimdilik nasıl bir duyuruya imza atacağı bilinmiyor. Ancak sürpriz bir şekilde Xiaomi Mi 11 serisini tanıtması muhtemel.

Snapdragon 888

Yeni Nesil Snapdragon Amiral Gemisi İşlemcisi Nasıl Olacak?

Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi işlemcisinin, TSMC’nin 5nm fabrikasyon süreciyle üretildiği belirtiliyor. Bunun yanı sıra 1+3+4 şeklinde sıralanan sekiz çekirdekli üç kümeli bir mimariyi benimseyen bu işlemcide 1 adet Cortex X1 çekirdeği de yer alacak.

Yeni nesil amiral gemisinin üst seviye performans sergilemesine imkan tanıyacak olan bu çekirdeğinin ise, Cortex A78’e kıyasla yüzde 23 oranında daha iyi bir performans sergileyeceği söyleniyor. Bunun yanı sıra Cortex-X1 çekirdeğinin, Cortex-A78’in iki katı makine öğrenimi yeteneğine de sahip olduğu paylaşılan raporlar arasında yer alıyor.