Anasayfa Haber RTX 3060 Ti Ekran Kartları, Resmi Duyurudan Önce Satılmaya Başladı

RTX 3060 Ti Ekran Kartları, Resmi Duyurudan Önce Satılmaya Başladı

Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC

RTX 3060 Ti henüz NVIDIA tarafından resmi olarak duyurulmasa da, bazı bölgelerde perakende satışlar yapıldığı söyleniyor.

NVIDIA’nın GeForce RTX 3060 Ti ekran kartıyla ilgili sayısız sızıntı yaşandı ve tüm bilgileri daha önce sizlerle paylaşmıştık. Görünüşe bakılırsa bazı insanlar özel tasarım kartları henüz resmi duyuru yapılmadan satın almaya başlamış.

NVIDIA RTX 3060 Ti

Yeşil ekibin yeni GPU’sunu bugün tanıtma ihtimali bulunuyor. Özel tasarım kartların ise 2 Aralık itibarıyla satışa çıkacağı söyleniyor. Ancak VideoCardz‘a göre bir kullanıcı, Gigabyte GAMING OC modelini erkenden satın almayı başarmış.

NVIDIA RTX 3060 Ti

Alışverişin Portekiz’de bir mağazadan yapıldığı ve 526 euroluk (%23 KDV dahil) ödeme yapıldığı söyleniyor. NVIDIA, yeni nesil grafik yongaları için planlar veya tasarımlar yaptığı süreçte bilgileri her zaman saklı tutmak için çaba harcıyor. RTX 3060 Ti için bu konuda hem NVIDIA hem de üçüncü parti ortaklar oldukça başarısız oldu ve birçok sızıntı gördük.

NVIDIA RTX 3060 Ti

Gigabyte, iki Gaming OC ekran kartını resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor. Satın alınan bu örnekte tek bir 8 pinli güç konektörü bulunuyor. Gaming OC PRO’da ise çift güç konektörü yer alacak.