Anasayfa Haber Snapdragon 888 İşlemcili Realme Race Ortaya Çıktı

Snapdragon 888 İşlemcili Realme Race Ortaya Çıktı

Realme 888 işlemcili Realme Race özellikleri

Realme’nin yeni nesil amiral gemisi Realme Race’in merak edilen teknik özellikleri ve tasarımı sızdırıldı.

Piyasaya sürmüş olduğu akıllı telefonlarla adından söz ettirmeyi başaran Realme’nin yeni amiral gemisi telefonun özellikleri ve tasarımı sızdırıldı. Bu doğrultuda paylaşılan raporlarda ise yeni nesil telefonun Snapdragon 888 işlemcili ilk akıllı telefonlardan biri olacağı da ifade edildi. Peki, Snapdragon 888 işlemcili Realme Race özellikleri ile neler sunacak? Gelin son yapılan sızıntılara yakından göz atalım.

Sektörün güvenilir kaynakları tarafından paylaşılan bilgilere göre Realme’nin Race kod adlı bir amiral gemisi üzerinde çalıştığını görmekteyiz.

Snapdragon 888 işlemcili Realme Race özellikleri
Realme Race özellikleri

Sızdırılan telefonun en dikkat çekici özelliklerinden biri ise 5nm fabrikasyon süreciyle üretilen Snapdragon 888 işlemcisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlemciye ise 12 GB RAM ve 256 GB‘lık bir dahili hafıza seçeneğinin eşlik edeceği söyleniyor.

Bunun haricinde kutudan Android 11 güncellemesiyle çıkacağı ifade edilen telefonun, ayrıca Realme UI 2.0 arayüzüyle beraber çalışacağı da belirtiliyor.

Tasarım tarafındaysa Realme Ace 2 benzeri bir arka kamera kurulumuyla beraber geleceğini gözlemlediğimiz telefonun, arka tarafındaysa dört adet kamera sensörüne yer veriliyor. Ancak, bu kameraların teknik özellikleri bilinmiyor.

Aynı zamanda paylaşılan raporlarda yeni nesil telefonun ne zaman tanıtılacağıyla ilgili bazı tahminlere de yer veriliyor. Bu kısımdaysa yeni nesil amiral gemisinin Ocak veya Şubat ayında tanıtılacağı ön görülüyor.