Anasayfa Haber Oppo Reno5 ve Oppo Reno 5 Pro Özellikleri Doğrulandı

Oppo Reno5 ve Oppo Reno 5 Pro Özellikleri Doğrulandı

Oppo Reno5 serisi

10 Aralık tarihinde açıklanacak olan Oppo Reno 5 ve Reno5 Pro özellikleri resmi site üzerinde ortaya çıktı.

Oppo Reno5 ve Oppo Reno5 Pro özellikleri bir süredir sızıntı haberlerine konu oluyordu. Serinin yeni üyeleri kullanıcılar tarafından merakla beklenirken, bugün ise yeni nesil telefonlar resmi site üzerinde listelendi. Böylece, bir süredir sızıntı haberlerine konu olan Oppo Reno5 özellikleri ve tasarımı da doğrulanmış oldu.

Resmi site üzerinden listelenen bilgilere göre Oppo’nun 10 Aralık günü Reno5 5G, Reno5 Pro ve Reno5 Pro+ 5G modellerini duyuracağını görmekteyiz. Resmi site üzerinden listelen modelleri incelediğimizde Reno5 ve Reno5 Pro’nun benzer bir tasarımla birlikte geleceğini görmekteyiz.

Oppo Reno5 özellikleri ve tasarımı

Bu kısımdaysa her iki modelde de 64MP çözünürlüklü ana kameraya sahip olan dörtlü kamera kurulumları bizleri karşılıyor. Fakat, Pro ile Standart model arasındaki tek fark ise ekran kısmında karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda serinin Pro modeli kavisli bir ekranla birlikte geliyorken, serinin Standart modeli ise düz ekran tasarımıyla beraber geliyor.

Bunun haricinde Oppo’nun resmi sayfasında listelenen her iki telefonunda 65W hızlı şarj desteğiyle birlikte piyasaya sunulacağı da doğrulanıyor. Ancak, bu kısımda telefonların batarya kapasitesi hakkında herhangi bir bilgiye verilmiyor.

Oppo Reno5 Pro özellikler ve tasarımı

Aynı zamanda Çin menşeli JD.com üzerinden listelenen Reno5 ve Reno5 Pro’nun ise sırasıyla 8GB / 128 GB ve 12GB / 256GB olmak üzere iki farklı varyantla birlikte satışa sunulacağı da belirtiliyor.

Bunun dışında şimdilik 10 Aralık tarihinde tanıtılacak olan telefonların detaylı özellikleri hakkında herhangi bir bilgiye yer verilmiyor.

Fakat sağlam kaynakların servis ettiği bilgilere göre, standart Reno5’in Snapdragon 765G, Reno5 Pro’nun ise Dimensity 1000+ işlemcisinden güç alacağı tahmin ediliyor.