Anasayfa Haber Google, Play Müzik Uygulamasının Fişini Çekti

Google, Play Müzik Uygulamasının Fişini Çekti

Google Play Müzik

Google, Play Müzik hizmetinin bugün resmen sona erdiğini açıkladı.

Google, Ekim ayında dünya genelinde Google Play Müzik hizmetini kademeli olarak sonlandırmaya başlamıştı. Yaşanan bu gelişmelerden sonra beklenen oldu ve söz konusu müzik hizmetinin bugün tamamen sona erdiği açıklandı.

Google’ın açıklamasından sonra music.google.com adresinden veya Android ve iOS uygulamalarından bahsi geçen hizmete giriş yaptığımızda “Google Play Müzik artık kullanılamıyor. Oynatma listeleri ile yüklemeler de dahil olmak üzere hesabınızı ve kitaplığınızı sınırlı bir süre için aktarabilirsiniz.” uyarısıyla karşı karşıya kalıyoruz.

Google Play Müzik

Bugün itibarıyla kapatılan müzik hizmetinin ise YouTube Music çatısı altında devam edeceği belirtiliyor. Bu kısımdaysa kullanıcıların bu ay sonuna kadar YouTube Music uygulamasına oynatma listelerini, beğenilerini ve satın aldıklarını aktarmasına da olanak sağlanıyor. Aynı zamanda yapılan açıklamayla birlikte, 1 Ocak 2021 itibariyle serviste yer alan müzik kitaplıklarının da tamamen yok olacağı ifade ediliyor.

Bunun yanı sıra Google, hizmetin sonlandırılmasının ardından bazı önerileri de kullanıcılara sunuyor. Bu kısımdaysa kullanıcılar Müziğinizi Yönetin bölümünden müzik kitaplığını indirebiliyor, veya tüm kitaplığı silebiliyorlar. Bahsi geçen bu öneriler ise şu şekilde sıralanıyor: