Anasayfa Haber MSI, Intel 400 Serisi Anakartlara Re-Size BAR Desteği Getiriyor

MSI, Intel 400 Serisi Anakartlara Re-Size BAR Desteği Getiriyor

MSI Z490 anakart

Re-Size BAR olarak da bilinen, AMD’nin Smart Access Memory adını verdiği teknoloji Intel 400 serisi anakartlara gelmeye devam ediyor.

MSI, tüm Intel 400 serisi yonga setleri için hazırladığı yeni BIOS güncellemesini yayınlamaya hazırlanıyor. Planlanan programa göre güncellemeleri alan ilk anakartlar Z490 modelleri olacak. Sonrasında ise B460 ve H410 yonga setleri için 2 hafta içerisinde tüm BIOS sürümleri hazır olacak. PCI Express özellik setine dayanan, BIOS üzerinde Re-Size BAR adını taşıyan özelliği yakın tarihte kullanabileceksiniz.

MSI Intel 400 Serisi Anakartlara Re-Size BAR Desteği

Resizeable BAR (AMD Smart Access Memory)

Yeni güncellemenin temel işlevi, Resizeable BAR özelliğini anakartlara getirmek. AMD tarafından Smart Access Memory olarak tanıtılan bu özellik, sistemin ekran kartı VRAM’ine tam olarak erişmesine ve kapasiteden tam olarak yararlanmasını sağlıyor.

AMD AGESA COMBO PI V2 1.1.0.0 BIOS

MSI, Intel dışında AMD’nin 400 serisi yonga setleri için yeni AGESA mikro kod güncellemesi yayınladı. Yeni sürümle birlikte anakartların bellek sistemi optimize edildi ve daha yüksek hızlardan bahsediliyor.

Tüm BIOS güncellemeleri için anakartınızın resmi ürün sayfasını ziyaret edebilir ve son BIOS sürümlerini kontrol edebilirsiniz.

MSI Intel 400 Serisi Anakartlara Re-Size BAR Desteği