Anasayfa Haber Android için Opera 61 Sürümü Yayınlandı

Android için Opera 61 Sürümü Yayınlandı

Android için Opera 61

Android için Opera 61 bütünleşik medya oynatıcısı, WebSnap yeniliği ve QR tarayıcı geliştirmesi ile dikkat çekiyor.

Opera tarafından Android için Opera 61 sürümünün yayınlandığı duyuruldu. Yeni güncelleme, üçüncü taraf medya oynatıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldıran bütünleşik medya oynatıcısı ve mevcut sayfanın görüntüsünü alıp göndermeden önce metin, emoji, karalamalar ekleyebileceğiniz WebSnap adlı bir araca sahip.

Bütünleşik medya oynatıcısı ile akıcı bir medya deneyiminin sunulduğunun altı çiziliyor. İçerikleri üçüncü taraf oynatıcıdan açmanıza da artık gerek kalmıyor. Oynatma Kuyruğu desteği ise medyaları belirli bir sırada izlemenizi veya dinlemenizi sağlıyor. Resim-içinde-resim modu ise hem internette gezinmenizi hem de medyanızı izlemenizi mümkün hale getiriyor.

Opera’nın masaüstü sürümündeki anlık görüntü aracı gibi çalışan WebSnap ise mevcut sayfanın ekran görüntüsünü almanıza ve resmi arkadaşlarınıza iletmeden önce karalamalar, metinler ve emojiler eklemenize olanak tanıyor. WebSnap özelliğine sağ üstteki üç nokta menüden erişilebiliyor.

Artık QR tarayıcıya ulaşmak da çok daha kolay. Opera, QR kodların çok daha yaygınlaştığını ve bundan dolayı böyle bir kolaylık sağladıklarını paylaşıyor. QR tarayıcıyı doğrudan başlangıç sayfadaki arama kutusundan veya web sayfalarından açılabiliyor.

300’den fazla düzeltmenin yapıldığı Android için Opera 61 için Google Play Store mağazasını ziyaret edebilirsiniz.