Anasayfa Haber EA, Codemasters’ı 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

EA, Codemasters’ı 1.2 Milyar Dolara Satın Aldı

EA Codemasters

Codemasters bundan böyle Electronic Arts (EA) çatısı altında çalışmalarını sürdürecek.

Codemasters, bundan böyle Electronic Arts çatısı altına girmiş durumda. Anlaşmanın 1.2 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir meblağ karşılığında gerçekleştiğinin de altını çizmek gerekiyor.

Codemasters Başkanı Gerhard Florin satın alma ile ilgili olarak, “Bu birliğin Codemasters için heyecan verici ve müreffeh bir gelecek sağlayacağını düşünüyoruz ve ekiplerimizin daha büyük ve daha iyi oyunlar yaratmasına, başlatmasına ve son derece tutkulu bir izleyici kitlesine hizmet etmesine izin vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

EA CEO’su Andrew Wilson ise, “Sektörümüz büyüyor, yarış kategorisi büyüyor ve birlikte yeni bir yarış eğlencesi çağına liderlik etmek için konumlanacağız. Codemasters’ın yaratıcı yeteneğine ve yüksek kaliteli oyunlarına yıllardır hayranlık duyuyoruz. EA’nın teknolojisinden, platform uzmanlığından ve küresel erişiminden tam olarak yararlanarak, bu kombinasyon mevcut markalarımızı büyütmemize ve küresel bir hayran kitlesine endüstriyi belirleyen daha fazla yarış deneyimi sunmamıza olanak tanıyacak.” sözlerini kaydetti.

EA’nın mevcut yarış portföyünde Need for Speed ve Burnout yer alırken, bunlar açık dünya arcade türünde. Codemasters ise DiRT, DiRT Rally, F1, Grid ve Project CARS gibi simülasyon odaklı oyunlara sahip.

Anlaşmanın tamamlanmasının ise 2021 yılının ilk çeyreğini bulması bekleniyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.