Anasayfa Haber Windows 10X, 2021’in Başlarında Çıkış Yapabilir

Windows 10X, 2021’in Başlarında Çıkış Yapabilir

Windows 10X

Yaşanan gecikmeler ve çeşitli söylentilerin ardından daha hafif bir işletim sistemi olan Windows 10X’in yapımı tamamlandı.

Uzun süren bekleyişin ardından Windows 10X nihayet tamamlandı ve kullanım için hazır. Yani işletim sistemini önümüzdeki yılın başlarında dizüstü bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda görebiliriz.

Windows 10X’in başta Surface Neo ile birlikte çıkış yapacağı ve çift ekranlı cihazlara gelmesi bekleniyordu. Ancak sonrasında Microsoft’un fikirleri değişti ve dizüstü bilgisayarlara da geleceğini öğrenmiştik.

Windows 10X

Üzerinde Windows 10X yüklü cihazlar 2021 yılının Nisan-Haziran aylarında satışa çıkacak. ISO dosyalarının ne zaman indirmeye sunulacağını ise henüz bilmiyoruz. Build 202XX şu an için yalnızca Microsoft çalışanları tarafından kullanılabiliyor. Öte yandan işletim sisteminin dağıtım süreçlerini önümüzdeki aylarda takip ediyor olacağız.

Peki bu işletim sisteminin farkları ne? Özetle Windows 10’un daha hafif bir sürümü diyebiliriz ve Windows Core OS üzerine kurulu. Yani sistem kaynaklarını çok daha az tüketecek. Son olarak, Windows 10X’in yerel 32 bit desteğinden yoksun olabileceğinin altını çizelim.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.