Anasayfa Haber Outlook E-postaları Microsoft Teams İle Paylaşılabilecek

Outlook E-postaları Microsoft Teams İle Paylaşılabilecek

Outlook Microsoft Teams

Microsoft, Outlook e-postalarının Microsoft Teams ile paylaşılması için çalışıyor.

Covid-19 sayesinde Microsoft Teams kullanımı arttı ve günlük aktif kullanıcı sayısı 115 milyonu geçti. Şimdi ise Microsoft, benzer uygulamalarla rekabet etmek için kullanıcılarında da gelen geri bildirimler doğrultusunda yeni bir özellik daha sunuyor. Buna göre, kullanıcılar Outlook e-postlarını Microsoft Teams ile paylaşabilecek.

Şirketin uygulaması için güncellediği yol haritasında özelliğin Mart 2021 tarihinde kullanıcılara sunulmaya başlayacağı gözüküyor. Bu anlamda özelliğe kavuşmak isteyenlerin bir süre daha sabretmesi gerekecek.

Microsoft Teams ile e-posta paylaşma yeteneğinin yanı sıra şirket, paylaşılan bir Teams takvimi üzerinde de çalışıyor. Bu özellik kullanıcıların Teams katılımcıları için, takvime her toplantı eklendiğinde yeni bir gönderi oluşturacak belirli bir takvim oluşturmasına olanak tanıyacak. Yine Teams takvimi oluşturma özelliğinin de Mart 2021’de geleceği görülüyor.

Microsoft, kısa süre önce de Teams için sohbetleri özel pencerelere açma ve özel arka planlar için resmi destek gibi bir dizi yeni özellik sundu.