Anasayfa Haber Cyberpunk 2077, PlayStation Store’dan Kaldırıldı

Cyberpunk 2077, PlayStation Store’dan Kaldırıldı

CDPR ve Sony ortaklığıyla alınan karar doğrultusunda Cyberpunk 2077 artık PlayStation Store’da satılmıyor.

Kotaku’nun haberine göre PlayStation 4 sahiplerine Cyberpunk 2077 için para iadesi almalarının söylendiği ve daha sonra ise iadelerin yapılmadığı keşmemeş nihayet sona erdi. Sony, şirketin yalnızca geri ödeme yapmakla kalmayıp, oyunun kendisinin de PlayStation Store’dan çekileceğini doğruladı.

PlayStation web sitesinde yayınlanan kısa  açıklama şu şekilde:

SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden Cyberpunk 2077 satın alan tüm oyunculara tam bir geri ödeme sunmaya başlayacağız. SIE ayrıca bir sonraki duyuruya kadar Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan kaldıracak.

Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra, geri ödemenizi işleme koymaya başlayacağız. Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finans kuruluşunuza göre değişebileceğini lütfen unutmayın.

Şu anda PlayStation Store’a girip “Cyberpunk” araması yaparsanız, elde edeceğiniz tek şey bu:

PlayStation Store Cyberpunk Araması
PlayStation Store’da Cyberpunk araması artık oyunu listelemiyor.

Sony, para iadesi için bir de özel sayfa hazırladı. Ülkemizdeki kullanıcılar sayfaya buradan ulaşabilirler.

Bütün bu olaylar ışığında 2018’de atılan bu Tweet de gerçek oldu:

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.