Anasayfa Haber Sony, PlayStation 4 İle İlgili Planlarını Açıkladı

Sony, PlayStation 4 İle İlgili Planlarını Açıkladı

Sony PlayStation 4

Sony, PlayStation 5’in piyasaya sunulmasının ardından PlayStation 4 ile ilgili planlarını açıkladı.

PlayStation 5‘in satışa sunulmasının ardından Sony’nin PlayStation 4 için nasıl bir karara imza atacağı kullanıcılar tarafından merak ediliyordu. Kullanıcılar Sony cephesinden gelecek olan resmi açıklamaya odaklanmışken, bugün ise Sony Interactive Entertainment başkanı Jim Ryan, PS4 ile ilgili planlarını açıkladı.

Edge Magazine dergisine konuşan Jim Ryan, PlayStation 3’ten PlayStation 4’e geçişin oldukça hızlı olduğunu ifade etti.  Bu ani geçişin özellikle PS3 kullanıcılarını olumsuz yönde etkilediğini de itiraf eden Jim Ryan, PlayStation 5’te tamamen farklı bir yol izleyeceklerini de müjdeledi.

Bu kısımdaysa, PlayStation 4’ten PlayStation 5’e geçişin daha yavaş olacağını vurgulayan Ryan, aynı zamanda bu süreçte PlayStation 4 için yeni oyunlar geliştirmeye devam edeceklerine de özellikle dikkat çekti.

Böylece kullanıcıların yeni nesil konsola geçmeden güncel oyunları deneyimleyebileceğini de belirten Ryan, PS4 için bir süre daha oyun desteğinin devam edeceğini de doğruladı.

Açıklamalarıyla beraber PS4 kullanıcıları sevindiren Sony başkanı aynı zamanda, ilk etapta PS4 oyunlarına bir süre daha odaklanmaya devam edeceklerini de belirtti. Bu süre zarfı içerisindeyse birçok oyunu yeni nesil konsola taşımak için de çalışmalarına devam edeceklerini ifade eden Jim Ryan, aynı zamanda önümüzdeki yıllarda tamamen PlayStation 5’e odaklanacaklarını da söyledi.