Anasayfa Haber Windows 10, Pil Tüketimini Tüm Detaylarıyla Sunacak

Windows 10, Pil Tüketimini Tüm Detaylarıyla Sunacak

Windows 10 Pil Kullanımı

Büyük Windows 10 21H2 yamasıyla birlikte gelmesi beklenen yeni pil takip özelliği, mobil kullanıcılar için oldukça değerli olabilir.

Birçok dizüstü bilgisayar kullanıcısı için en önemli konulardan biri de pil tüketimi. Eğer Windows 10 kullanıcısıysanız, yaklaşan bir güncellemeyle birlikte pil tüketimini çok daha ayrıntılı ve grafiklerle birlikte takip edebileceğinizi söyleyelim.

Windows 10 Pil

Önizleme yapılarında keşfedilen referanslara bakılırsa, Ayarlar uygulaması bu özelliğe 2021’in ikinci yarısında (muhtemelen Windows 10 21H2 güncellemesiyle) kavuşacak. Microsoft şu anda Build 21277 ile birlikte dizüstü bilgisayarlar veya tabletlerin pil kullanımı hakkında detaylar sunan izleme ekranını test ediyor. Bu ekran muhtemelen son 7 gün ve 24 saati kapsayan bilgileri ayrı ayrı sunacak.

Windows 10 Pil Kullanımı

Henüz erken olsa da, yeni pil kullanım grafiklerine ulaşmak için Ayarlar > Sistem > Pil yolunu izlemeniz ve ardından Pil kullanımı butonuna tıklamanız yeterli olacak.

Windows 10 Pil Kullanımı

Ekran görüntülerinden de göreceğiniz gibi, Windows 10’daki pil ekranı artık bataryanın nereye ve günün hangi saatinde harcandığını gösteriyor. Ayrıca bu bölüm ilerleyen zamanlarda Microsoft ekibi tarafından geliştirmeler alabilir.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.