Anasayfa Haber iPhone 14, 3nm İşlemci İle Gelebilir

iPhone 14, 3nm İşlemci İle Gelebilir

iPhone 14 3nm işlemci

Paylaşılan son raporlara göre 2022 yılında piyasaya sunulacak olan iPhone 14, 3nm işlemci ile beraber gelebilir.

Hatırlarsanız, birkaç gün önce TSMC’nin 2021 yılı için planladığı üretim kapasitesinin yüzde 80’ini Apple’a ayırdığını ifade etmiştik. Yaşanan bu gelişmelerin ardından tüm gözler iPhone 13 modellerine odaklanmışken, bugün ise paylaşılan raporlarla beraber iPhone 14 modellerinin 3nm işlemci ile beraber geleceği iddia edildi.

Money UDN tarafınca servis edilen bilgilere göre, Apple’ın 3nm yonga setleri için TSMC’ye şimdiden sipariş verdiğini görmekteyiz. Şimdilik, ortaya atılan bu iddia ile ilgili hem TSMC hem de Apple cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak, paylaşılan raporlara göre Apple’ın 3nm çipleri A serisi ve M serisi yonga setlerinde kullanılacak.

Yayınlanan raporda aynı zamanda 2022 yılında piyasaya sunulacak olan iPhone 14’ün 3nm işlemciye sahip ilk akıllı telefon modeli olacağına da özellikle dikkat çekiliyor.

Bunun yanı sıra yine aynı raporda yer alan bilgilere göre, söz konusu çiplerin 2021’in ikinci yarısında deneme üretimine geçeceği ve ardından 2022 yılındaysa seri üretimine başlanacağı söyleniyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.