Anasayfa Haber App Store, Küçük İşletmeler İçin Düşük Komisyon Sunmaya Başladı

App Store, Küçük İşletmeler İçin Düşük Komisyon Sunmaya Başladı

App Store küçük işletmeler programı

Apple, App Store’daki küçük işletmeler için düşük komisyon sunmaya başladı.

Apple, geçtiğimiz ay yayınlamış olduğu bültenle beraber App Store Küçük İşletmeler Programı’nı duyurmuştu. 1 Ocak 2021 tarihinde başlanacağı duyurulan bu program ise bazı uygulama geliştiricileri için beklenenden erken başladı.

Bu kısımda ise ImageFramer’ın geliştiricisi Jacop Gorban tarafınca paylaşılan görsellere beraber Apple’ın Küçük İşletme Programı kapsamında daha düşük komisyon ücreti aldığını görmekteyiz. Bunun yanı sıra App Store Küçük İşletmeler programına uygun bazı geliştiriciler için de düşük komisyon uygulamasının başladığına da şahit olmaktayız.

App Store Küçük İşletmeler Programı

App Store Küçük İşletmeler Programı Neler Sunuyor?

Apple, App Store Küçük İşletmeler Programı kapsamında yıllık 1 milyon dolardan az kazancı olan hesaplardan almış olduğu yüzde 30’luk komisyon ücretini yüzde 15 seviyesine kadar indirdiğini duyurdu.

Bu program sayesinde yıllık 1 milyon dolardan daha az gelir elde etmiş olan uygulama geliştiricilerinden yüzde 15’lik bir komisyon oranı alacağını ifade eden şirket, böylece küçük çağlı işletmeleri ve bağımsız yapımcıları desteklemeyi hedefliyor.