Anasayfa Haber Apple, Gizli Parti Yerlerini Gösteren Uygulamayı Yasakladı!

Apple, Gizli Parti Yerlerini Gösteren Uygulamayı Yasakladı!

Apple gizli parti yerlerini gösteren
Vybe Together

Apple gizli parti yerlerini gösteren Vybe Together’ı App Store’dan kaldırdı.

Dünyada pandemisinin etkisi devam ederken sosyal mesafe kurallarının devam ettirilmesi gerektiğinden Apple gizli parti yerlerini gösteren Vybe Together’ın fişini çekti.

Vybe Together, kendini sıkça sorulan sorular sayfasında “Büyük partileri değil küçük toplantıları tanıtmak için tasarlanmış” bir uygulama olarak nitelendirse de resmi Instagram sayfasından yayınladıkları bu gönderiye göre pek öyle durmuyor. Resmen partilere davet niteliğinde atılan bu gönderiyle tanınan bu uygulamaya tepkiler çığ gibi büyüdü. Bunun yanında New York Times gazetesinde muhabir olan Taylor Lorenz Twitter üzerinden Vybe Together ile paylaşım yapınca Apple harekete geçti.

Uygulamanın kurucu ortaklarından birinin verdiği röportajda ve uygulamanın birkaç bin kullanıcısının olduğunu söyledi. Uygulamayı App Store’dan kaldıranın da Apple olduğunu doğruladı.

Apple gizli parti yerlerini gösteren
Vybe Together

Ardından bir daha eklenmemek üzere App Store’dan kaldırılan Vybe Together, resmi Instagram hesabından deyim yerindeyse Apple’a ateş püskürdü. App Store’a geri döneceklerini sıklıkla belirten Instagram gönderilerinde bulundular.

Vybe Together, ismi duyulmadan önce App Store’da sadece 25 derecelendirmeye ve Instagram hesaplarında sadece 795 takipçileri vardı. Apple uygulamanın daha fazla kitlelere ulaşmadan gerekli işlemleri yapmasıyla bulaşın önüne bir nebze de olsa geçti diyebiliriz.