Anasayfa Etkinlik CES LG Display, Şeffaf OLED Panellerini CES 2021’de Sergileyecek

LG Display, Şeffaf OLED Panellerini CES 2021’de Sergileyecek

LG Display Şeffaf OLED Panellerini CES 2021'de Sergileyek!

CES 2021 etkinliğinde tanıtılması planlanan şeffaf OLED paneller, yüzde 40 şeffaflık vadediyor.

LG Display üreticisinin sunduğu bu ekranlar, çeşitli ticari alanlarda da ihtiyacı ortaya çıkaran yeni bir OLED panel türü. Ekran üreticisine göre, yeni OLED paneller yüzde 40 şeffaflık oranına sahip. Bu, TheElec raporuna göre LCD panellerde görülen yüzde 10’luk şeffaflık oranından çok daha yüksek bir durumda.

Güney Koreli teknoloji devi, yeni ekran teknolojisini CES 2021 fuarında üç sergi alanında sergileyeceğini ve panellerin farklı senaryolardaki etkilerini ortaya çıkaracağını belirtti. Buna akıllı bir ev ürünü, metro trenlerinin pencereleri ve hatta restoranlardaki kullanım senaryolarını dahil etti. Şirket daha önce çok çeşitli ürünlerinde, özellikle de ulaşım ve otomobil endüstrisine oldukça ilgi göstermişti.

Şeffaf OLED paneller, ev kullanımında evin herhangi bir noktasına kolaylıkla götürülebilecek. Metro senaryosunda ise şeffaf OLED paneller, trendeki geleneksel camların yerini alacağa benziyor. Bu paneller daha sonra kullanıcılara yaklaşan duraklar veya yolculuk süresi gibi bilgileri gösterebilecek ve aynı zamanda dış dünyanın bir görünümünü sunabilecek.

Şeffaf OLED Paneller CES 2021'de Sergilenecek!
Şeffaf OLED Panel

Üçüncü ve hedeflenen son kullanım alanı ise restoranlar. Bu bölgede müşteriler ile aşçılar arasında direkt iletişim aracı olarak kullanılan şeffaf paneller, yemekleri hazırlayan şeflerin de menüyü görmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda pandemi döneminde virüsü dağıtmayı engelleyen bariyer görevi de görecek.

Şeffaf OLED Paneller CES 2021'de Sergilenecek!
Şeffaf OLED Panel

LG Display, bu çevrimiçi sergilerin herkese açık ve erişilebilir olacağını belirtti. CES 2021, 11 Ocak 2021 Pazartesi yapılacak ve 14 Ocak 2021 Perşembe günü sona erecek. Tabii bu fuar, tüm dünyayı etkileyen Coronavirus pandemisinin gölgesinde dijital olarak gerçekleştirilecek.

Teknolojiyle büyüyen, yazmaya olan hevesini Technopat ile birleştiren öğrenci. Araştırmayı, okumayı ve en büyük tutkusu kullanıcılara yardımcı olma yolunda kendisini emin adımlarla geliştirmeye devam ediyor.