Anasayfa Haber OxygenOS 11 Alacak OnePlus Telefonlar Açıklandı

OxygenOS 11 Alacak OnePlus Telefonlar Açıklandı

OnePlus, OxygenOS 11 için uygun telefonları ve sürüm programını açıkladı.

Hatırlarsanız şirket geçtiğimiz hafta telefonlarına OxygenOS 11 güncellemesini ne zaman yayınlamayı planladığı hakkında bir forum yazısı yayınlamıştı. Android 11 tabanlı yazılım halihazırda OnePlus 8T ve OnePlus 8 modellerinde mevcut. Açık beta güncellemesi ise bu hafta OnePlus Nord ile devam edecek. Ancak güncellemeler bunlarla sınırlı kalmayıp, eski telefonları da kapsayacak.

Bu ay OxygenOS 11’i ilk alan telefon OnePlus Nord olacak. Telefon geçtiğimiz hafta OxygenOS 10.5.10’a güncellenmişti ancak şirket bu hafta akıllı telefon için Android 11 tabanlı açık beta güncellemesini sunacağını açıkladı. Tam sürümün ne zaman uygulamaya konacağı ile ilgili bir bilgi ise henüz mevcut değil. Şirket bu hususta, beta kullanıcılarından gelen geri bildirimler doğrultusunda hareket edeceklerini ve aşamalı bir şekilde yazılımın tam sürümünü kullanıcılara sunacaklarını belirtiyor.

Birçok OnePlus 7 ve 7T kullanıcısı da Android 11 tabanlı güncellemeyi merakla bekliyordu. Şirket, yeni güncellemeyi bu telefonlara 2020 yılında sunmayı planlasa da, bir veri şifreleme sorunu yaşandığı için bu plan gerçekleşmemişti. Ancak şimdi, Qualcomm ile birlikte sorunun çözümü üzerine çalışan şirket, devam eden kapalı beta testlerinin tamamlanmasının ardından OnePlus 7 ve 7T serisi için OxygenOS 11 açık betasını yayınlamayı planlıyor.

Eski OnePlus Modelleri de OxygenOS 11 Güncellemesi Alacak

OnePlus yeni güncellemeyi OnePlus 6 kullanıcıları için de uygulamaya koyacak. Bu durum içerisinde bir sürprizi barındırıyor. Zira OnePlus 6, Android 8.1 Oreo ile piyasaya sürülmüştü. Beklentiler de bu akıllı telefonun yalnızca iki büyük güncelleme alacağı yönündeydi. OnePlus 6 bu doğrultuda, beklenildiği üzere iki büyük güncellemeyi de aldı ancak OxygenOS 11 desteği kullanıcılar için de sürpriz oldu. Yeni güncelleme, OnePlus 6’nın alacağı üçüncü büyük yazılım güncellemesi olacak ve bu durumu nadiren gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Son olarak, OnePlus Nord N10 ve N100’ün de yeni yazılım güncellemesini almak için sırada beklediğini belirtelim. Şirket, sonraki tarihlerde bu telefonlar için de güncelleme programı hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağını söylüyor.