Anasayfa Haber Samsung Patenti, Ekran Altı Kamera Sistemini Gösterdi

Samsung Patenti, Ekran Altı Kamera Sistemini Gösterdi

Samsung’un patent başvurusu, şirketin ekran altı kameraları nasıl yapmayı planladığını ortaya koydu.

Samsung tarafından USPTO’da (Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi) yakın zamanda dosyalanmış bir patent, şirketin ekran altı kamera teknolojisini nasıl çalıştırmayı planladığını ortaya koydu. Samsung, şaşırtıcı olmayan bir şekilde Oppo ve ZTE’den gördüğümüz mevcut uygulamadan pek de farklı bir yol izlemiyor.

Belge, iki ayrı ancak hala bağlı görüntü paneline sahip bir “Görüntü Aygıtı”ndan bahsediyor. Ekranın daha iyi olan kısmı standart bir matris kullanırken, daha küçük bir panel üst çerçevenin yanına veya sol üst veya sağ kenarın yakınına yerleştirilebilir. Daha küçük panel, önemli ölçüde daha yüksek ışık geçirgenliğine sahip ve sadece bir kamera değil, aynı zamanda bir IR blaster ve altında bir flaş barındırmakta. Ek olarak panel, ışık iletimini daha da artırmak için daha düşük bir çözünürlüğe sahip.

Visionox’un ZTE Axon 20 5G’nin ekranı ile yaptığı neredeyse tam olarak buydu. Üstteki küçük “kesik” gözle görülür şekilde daha düşük çözünürlüğe sahip ve içinden daha fazla ışığın geçmesine izin veriyor.

Bununla birlikte, Samsung’un teknolojiyi piyasaya sürülmeden önce, özellikle de ileri teknoloji bir cihazda uygulamayı planlıyorsa, önemli ölçüde geliştirmesini bekliyoruz. Bazı söylentiler, yaklaşan Galaxy Z Fold3’ün teknolojiyi ilk kez kullanan ilk Samsung telefonu olacağını öne sürüyor, ancak bu sürümden hala çok uzağız ve elimizde de herhangi bir kesin kanıt yok.

Kaynak (Hollandaca)