Anasayfa Haber Epic Games, RAD Game Tools’u Bünyesine Kattı

Epic Games, RAD Game Tools’u Bünyesine Kattı

Epic Games RAD Game Tools

Epic Games, RAD Game Tools teknolojileri ile Unreal Engine’i daha da güçlendirecek.

Epic Games, RAD Game Tools adlı video oyun yazılımı geliştirme şirketini satın aldıklarını duyurdu. Açıklamada, şirketin ürünlerin ve teknolojisin 25 bine yakın oyunda göründüğüne ve Epic dahil dünyanın önde gelen oyun şirketleri tarafından kullanıldığına dikkat çekiliyor.

Epic Games hem Epic Games Store‘un hem de güçlü ve popüler bir oyun geliştirme aracı olan Unreal Engine‘in sahibi konumunda. Epic ve RAD Games Tools’un hem geliştirici topluluğuna hem de oyunculara fayda sağlamak için RAD’ın güçlü teknolojisini Unreal Engine’e entegre etmeyi planladığı ifade ediliyor.

Epic Games, RAD teknolojisinin daha önce özellikle sıkıştırma teknolojisini kullanmıştı. Bu sayede şu anda dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Fortnite‘ın yükleme süresinin iyileştirilmesi sağlanmıştı. Epic ayrıca, oyunların daha fotogerçekçi ve güçlü hale geldikçe, geliştiricilerin kaliteden ödün vermeden artan veri gereksinimlerini yönetebilen sınıfının en iyisi sıkıştırma yazılımına ihtiyaç duyduğunu kaydediyor. Bu arada RAD’ın sahibi artık Epic olsa da şirket çalışmalarında Unreal Engine kullanmayanlar da dahil olmak üzere oyun endüstrisi, televizyon ve film ortaklarıyla mevcut çalışmalarına devam edecek.

Epic Games geçtiğimiz günlerde de şirketin küresel genel merkezi olarak kullanmak amacıyla büyük bir alışveriş merkezi satın almıştı.