Anasayfa Haber AirPods Pro 2 ve iPhone SE 3, Nisan Ayında Tanıtılabilir

AirPods Pro 2 ve iPhone SE 3, Nisan Ayında Tanıtılabilir

AirPods Pro 2 ve iPhone SE 3

Güvenilir kaynakların servis ettiği bilgiler doğrultusunda, yeni nesil AirPods Pro 2 ve iPhone SE 3 modellerinin Nisan 2021’de tanıtılacağı iddia edildi.

Apple, bildiğiniz üzere bir süredir AirPods Pro 2 ve uygun fiyatlı iPhone SE 3 modelleri üzerinde çalışıyor. Yeni nesil modellerin ne zaman tanıtılacağı kullanıcılar tarafınca merakla beklenirken, bugün ise Bloomberg’den Mark Gurman yeni nesil ürünler ile ilgili önemli bir rapor yayınladı.

Daha önceden de Apple ile ilgili yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Gurman’ın haberine göre, yeni nesil AirPods Pro ve iPhone SE 3 modellerinin Nisan ayı içerisinde tanıtılabileceğini görmekteyiz.

Bunun yanı sıra uygun fiyatlı iPhone SE modellerinin iki farklı versiyonunun olacağına da özellikle dikkat çeken Gurman, bu modellerin ise 5.5 inç ve 6.1 inçlik LCD ekranların üzerine kurulacağını da belirtiyor. İşlemci tarafında ise iPhone 12 serisine güç veren A14 Bionic işlemcilerinden güç alacağı söylenen modellerin, serinin önceki modellerinde olduğu gibi tekli arka kamera kurulumuyla birlikte geleceği de söyleniyor.

İkinci nesil AirPods Pro modeliyle ilgili bazı detayları da kullanıcılarla paylaşan Mark Gurman, bu kısımda ise Apple’ın bazı tasarım değişikliklerine gideceğinin de altını özellikle çiziyor.

AirPods Pro 2 ve iPhone SE 3

Yeni nesil modelden mikrofon için olan çubukları çıkartabileceği söylenen Apple’ın, kullanıcıların karşısına ise Galaxy Buds benzeri bir tasarımla çıkabileceği de paylaşılan raporlar arasında yer alıyor.

Şimdilik, Apple cephesinden söz konusu iddialar hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak, Apple’a yakın birçok kaynağın iPhone SE 2021 ve AirPods Pro 2 modelleri için Nisan 2021‘i işaret ettiğini de gözlemlemekteyiz.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.