Anasayfa Haber Microsoft Surface Pro 7 Plus Tanıtıldı

Microsoft Surface Pro 7 Plus Tanıtıldı

Microsoft Surface Pro 7 Plus

Microsoft Surface Pro 7 Plus, Tiger Lake işlemci, 4G LTE ve çıkarılabilir depolama ile geliyor.

Microsoft tarafından Surface Pro 7’nin iş ve eğitim odaklı versiyonu olan Surface Pro 7 Plus duyuruldu. Geçtiğimiz yılın Surface Pro X modeli ile benzer olan ürün donanımsal yükseltmelere sahip.

Surface Pro 7 Plus Özellikleri

Surface Pro 7 Plus gücünü 11. nesil Intel Tiger Lake işlemcilerden alıyor. Bu işlemciler ise Core i3-1115G4, Core i5-1135G7 ve Core i7-1165G7. İş odaklı olsa da üründe vPro seçeneklerinin ise bulunmadığını belirtelim. Tiger Lake işlemciler Intel Iris Xe grafikler ile geliyor. Bu anlamda ciddi GPU desteği sağlanıyor.

Microsoft Surface Pro 7 Plus

Sunulan 4G LTE özelliği ise 5. nesil modelden bu yana Pro’larda görülmüyordu. Qualcomm Snapdragon X20 4G LTE modem ise sadece Core i5 konfigürasyonunda mevcut. Bunun nedeni Microsoft’un Core i5 modelini fansız yapması ve modemi fanın olacağı yere koymasıydı. Burada da benzer bir durumun olduğunu tahmin ediyoruz.

Microsoft ayrıca tabletine daha önce Surface Pro X ve Surface Laptop 3‘e özel olan çıkarılabilir depolama alanı da ekliyor. Böylece Microsoft’un SSD yükseltmeleri için pahalı fiyatlarını ödemek yerine kullanıcılar kendi değişimlerini yapabilecek.

Surface Pro 7 Plus modelleri 899 dolardan başlarken veya 4G LTE modelleri 1.149 dolardan başlıyor. Ek olarak, 32 GB’a kadar LPDDR4x RAM ve 1 TB’a kadar SSD seçenekleri mevcut.