Anasayfa Haber Signal, Bazı Ülkelerde WhatsApp’ı Geride Bıraktı

Signal, Bazı Ülkelerde WhatsApp’ı Geride Bıraktı

WhatsApp’ın gizlilik politikasına tepki gösteren kullanıcılar, WhatsApp alternatifi uygulamalara geçiş yapmaya devam ediyor.

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikasına tepkiler büyümeye devam ediyor. Kısa bir süre önce Rekabet Kurumu tarafınca da soruşturma başlatılan WhatsApp, aynı zamanda Signal ve Telegram gibi ciddi rakiplerine karşıda kan kaybediyor.

Yaşanan son gelişmelerden sonra WhatsApp alternatifi uygulamalara yönelen kullanıcıların son zamanlarda Telegram ve Signal gibi uygulamalara yöneldiğini gözlemlemekteyiz.

Hatta bu kısımda yayınlanan raporlarda ise Signal uygulamasının ABD, İngiltere, Almanya, Lübnan ve Fransa‘daki uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulama olduğunu görmekteyiz. Aynı zamanda söz konusu mesajlaşma uygulamasının WhatsApp’a gelen tepkiler sonucunda Hindistan, Brezilya ve Singapur gibi ülkelerde ilk üçe girmeyi başardığını da gözlemlemekteyiz.

Signal App Store ve Play Store

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi politikasından sonra birçok önemli isim WhatsApp’ı silip başka bir uygulamaya geçiş yapacağını duyurmuştu. Bu isimlerin arasındaysa Elon Musk da yer almıştı. Yaşanan gelişmeleri değerlendiren Elon Musk, Signal uygulamasını kullanacağını belirtmişti.