Anasayfa Haber LG TV, Google Stadia ve GeForce Now Desteğine Kavuşuyor

LG TV, Google Stadia ve GeForce Now Desteğine Kavuşuyor

LG TV

WebOS 6.0 işletim sistemine sahip LG TV modelleri yakında bulut oyun deneyimini sunabilecek.

Google’ın oyun akışı servisi Stadia, 2021’in ikinci yarısında yeni LG TV modellerine geliyor. Stadia bu televizyonlara kullanıma sunulduğunda 4K ve 5.1 surround sesi destekleyecek (Stadia Pro aboneliğiniz olduğu varsayılarak) ve öncelik webOS 6.0 için sunulacak. WebOS 5.0 için bu hizmetin daha sonraki süreçte masaya yatırılması planlanıyor. Bunun yanında farklı kaynaklardaki bilgilere göre, GeForce Now’ın daha sonraki bir tarihte LG TV’lere geleceği de iddia ediliyor.

LG TV

Stadia, akıllı TV alanına geçmekte oldukça geç kalmış durumda. Google, kendi Android TV ve Google TV platformlarında bile Stadia’nın henüz resmi desteğini sunmadığı için sık sık eleştirilere maruz kalıyor. Bu durumlara rağmen Stadia’nın, 2021’in sonuna kadar da Android TV ve Google TV platformlarına gelmesi beklenmiyor. LG, Google’ın bu tavrı sebebiyle Stadia’yı yerel olarak destekleyen ilk televizyon üreticisi olacağını iddia etmekte. Ancak Google kendi plaformlarına Stadia’yı getirme sürecini daha erkene alırsa, Sony gibi Android TV yazılımını kullanan şirketlerin daha önce Stadia’ya sahip olacağı anlamına geliyor.

LG, webOS 6.0 cihazları için Stadia’yı getirmek için yoğun bir gayret içerisinde. Ne zaman getirileceği konusunda net bir tarih paylaşılmadı ancak 2021’in ikinci yarısında bu televizyonlara destek kazandırılacağı tahmin ediliyor. Nvidia GeForce Now tarafında ise ayrıntılı bilgi yok.