Anasayfa Haber Android 12 ile Depolama Yönetimi Daha Kolay Olacak

Android 12 ile Depolama Yönetimi Daha Kolay Olacak

Android 12 ile depolama yönetimi

Son paylaşılan bilgilere göre, Google’ın Android 12 ile birlikte depolama yönetimini daha da kolay hale getireceği ortaya çıktı.

XDA Developers‘ın Android AOSP’nin kodlarında keşfettiği bilgilerle beraber, Google’ın Android 12 ile depolama yönetimi konusunda yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Bu kısımdaysa depolama yönetimini daha da kolay bir hale getirecek olan Google’ın, aktif olarak kullanılmayan uygulamaları yer açmak adına hazırda bekletme duruma geçireceği ifade ediliyor. Bu özelliğin ise Hazırda Bekletme olarak adlandırılacağı paylaşılan raporlar arasında yer alıyor. Aktif olarak kullanılmayan uygulamayı durduracak olan bu özellik sayesinde, aynı zamanda uygulamanın dosyaları da kullanıma hazır olacak bir şekilde sıkıştırılacak. Böylece aktif olarak kullanılmayan uygulamaların cihazda daha fazla yer kaplamasının önüne geçilecek.

Android 12 ile depolama yönetimi

Bu özelliğin yeni Android güncellemesiyle beraber kullanıcılara sunulup sunulmayacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat XDA Developers tarafınca aktarılan bilgilere göre, Android 12’nin geliştirici önizleme sürümünün önümüzdeki birkaç ay içerisinde resmi olarak yayınlaması bekleniyor.