Anasayfa Haber Bülten LG, Yeni Ultra Serisi Monitörleri Tanıttı

LG, Yeni Ultra Serisi Monitörleri Tanıttı

LG Ultra Monitörler

Oyun tutkunları, dijital sanatçılar ve teknoloji profesyonelleri düşünülerek tasarlanan UltraGear, UltraWide ve UltraFine serisi monitörler, hem ev hem de ofis kullanımını hedefliyor.

LG Electronics (LG), 2021 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES 2021) tanıttığı yeni Ultra monitör serisiyle, premium monitör segmentindeki konumunu güçlendirmek istiyor.

2021 LG UltraGear Oyun Monitörleri

Nano IPS özellikli ve 1 milisaniye GTG oranına sahip Yeni UltraGear oyun monitörleri, (27GP950, 32GP850 ve 34GP950G modelleri) performanslı oyun deneyimi vadediyor. Hız ve görüntü kalitesi, yüksek ekran çözünürlüğü ve geniş renk gamı (DCI-P3 yüzde 98) sayesinde, 2021’de görücüye çıkan bu modellerin üçü de, oyuncular için ideal.

27 inç UltraGear 4K UHD monitör (27GP950 model), 160 Hz’e yükseltilebilen 144 Hz’lik yenileme hızı sayesinde akıcı bir oyun deneyimini mümkün kılıyor. Akıcı görüntüler için HDMI 2.1 değişken yenileme hızını (VRR) destekleyen bu model, kullanıcıların heyecan verici 4K oyunların keyfini hem PC’lerde hem de en yeni nesil konsollarda 120Hz’e varan bir hızda çıkarmasını sağlıyor. Monitörün Nano IPS ekranının son derece doğru ve canlı renkler üretmesini sağlayan LG donanım kalibrasyonu ise, 27GP950’nin sunduğu deneyimi geliştiriyor.

LG 32GP850, geçen yılın çok sevilen 27GL850 modelinin izinden giden başarılı bir ürün olarak öne çıkıyor. 31,5 inç QHD Nano IPS monitör, 180 Hz’e kadar yükseltilebilen 165 Hz ultra yüksek yenileme hızı sunan sıvı kristal paneliyle, oyun deneyimine yeni bir boyut getiriyor. Aynı zamanda NVIDIA G-SYNC uyumlu olan bu UltraGear ürünü, zengin ve canlı görüntüler üreterek oyuncuların ekran yırtılması veya takılma sorunları yaşamadan en sevdikleri oyunlarda derinlikli bir deneyim yaşamasını sağlıyor.

2021 CES İnovasyon Ödülü’nü kazanan LG 34GP950G; 34 inç ekranı, 21:9 en boy oranı, UltraWide QHD Nano IPS görüntü kalitesi ve 144 Hz yenileme hızı (180 Hz’e yükseltilebilir) sayesinde sinema kalitesini oyunlara taşıyor. Bu monitör, NVIDIA tarafından resmi olarak onaylanmış en yüksek G-SYNC performans seviyesini sunan NVIDIA G-SYNC ULTIMATE ile donatılmış durumda. Bu sayede ekran yırtılması ve takılma sorununu minimuma indirerek en iyi görüntü kalitesini ve en sürükleyici oyun deneyimini sunabiliyor.

Ayrıca, 27GP950 ve 34GP950G modelleri VESA DisplayHDR 600 sertifikalı. 32GP850 ise en iyi dinamik oyun deneyimini sunmak için HDR10 teknolojisini destekliyor. Her modelde, yansımaları azaltan mat yüzeyli bir ekran bulunuyor. Arka gövdesindeki dairesel tasarım ise LG UltraGear’ın kendine özgü fütüristik görünümünün bir parçası.

2021 LG UltraWide Monitör

CES İnovasyon Ödülü’ne layık görülen başka bir LG ürünü de 40WP95C LG UltraWide monitör oldu. 5K2K UltraWide (5.120 x 2.160) çözünürlüğe ve 21:9 en boy oranına sahip 40 inç genişliğinde ve kavisli bir Nano IPS ekran sunan bu monitör, pek çok işlevi aynı anda sunan bir güç merkezi niteliği taşıyor. Çok geniş bir ekran alanı sunan bu monitör, kullanıcıların aynı anda daha fazla şey görmesini ve yapmasını sağlayarak verimliliği artırmaya yardımcı oluyor. Yüzde 98 DCI-P3 (tipik) ve yüzde 135 sRGB renk gamı kapsamı sayesinde sunduğu görüntü kalitesi en ayrıntılı çalışmalar için gereken hassasiyeti sağlarken, HDR 10 özelliği de yüksek HDR performansı vadediyor. LG UltraWide, tek bir kabloyla hem hızlı veri aktarımı hem de güç iletimi sağlayan Thunderbolt™ 4 gibi çeşitli seçenekle modern profesyonellerin bağlantı ihtiyaçlarını da karşılıyor. Tam ayarlanabilir eğim, yükseklik ve eksen özellikleriyle ergonomik olarak tasarlanan bu monitör, tüm kullanıcı türleri ve pozisyonlar için tam konfor sağlıyor.

2021 LG UltraFine Display OLED Pro

Doğru renk üretiminin yanı sıra, yüksek HDR ve SDR görüntü kalitesi sunan LG UltraFine Display OLED Pro (32EP950 modeli), film veya animasyon stüdyolarında çalışan görsel efekt sanatçıları ve prodüktörler gibi yaratıcı profesyoneller için ideal bir çözüm. 31,5 inç genişliğindeki bu 4K monitör, kendinden aydınlatmalı OLED ekranı sayesinde 1.000.000:1 kontrast oranı sunuyor. Sekiz milyondan fazla pikselde sunduğu bağımsız karartma kontrolü özelliği ise, HDR LCD ekranlarda yaygın olarak görülen rahatsız edici halo etkisini ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. UltraFine Display OLED Pro ayrıca, hem DCI-P3 hem de Adobe RGB renk gamının yüzde 99’unu (tipik) kapsayan üstün renk doğruluğu sağlıyor.

LG UltraFine Display OLED Pro, 10 bit 4K OLED ekranı ve LG Calibration Studio sayesinde, dijital sanatçıların taleplerini karşılayan bir renk doğruluğu sunuyor. LG’nin donanım kalibrasyonu çözümleri ise, kullanıcıların en yüksek renk doğruluğu ve tutarlılığını sağlamak için doğrudan ayarlamalar yapmalarını sağlıyor. Üründe ayrıca, çeşitli cihazlara kolayca bağlanabilmeyi sağlayan çok sayıda bağlantı noktası bulunuyor: bir adet 90W USB-C, iki DisplayPort, bir HDMI ve üç USB girişi.

LG Electronics Business Solutions Company Kıdemli Başkan Yardımcısı ve BT İş Birimi Başkanı Jang Ik-hwan Ultra serisi hakkında şunları söyledi: “LG’nin en gelişmiş Ultra monitör serisi, günümüzün seçici tüketicilerinin sürükleyici oyunlardan profesyonel üretim ve performans ihtiyaçlarına kadar uzanan tüm ihtiyaçlarını karşılamak için gereken her özelliğe sahip. Premium monitör segmentindeki lider konumumuzu sürdürmemizin tek yolu, hem mevcut hem de yeni müşterilerimiz için tasarladığımız yeni ürünlerimizi ve ürün çeşitliliğimizi inovasyonlarımızla geliştirmeye devam etmemizdir.”

LG’nin 2021 Ultra monitörleri CES 2021 kapsamında 11 Ocak’tan itibaren LG’nin sanal fuar standında sergilenecek.

Yeni Ultra Serisi Monitörlerin Özellikleri

LG Ultra Monitörler

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.