Anasayfa Haber Lenovo, Ses Kalitesini Artırmak İçin Dolby ile İşbirliği Yaptı

Lenovo, Ses Kalitesini Artırmak İçin Dolby ile İşbirliği Yaptı

Lenovo Dolby

Lenovo, ses kalitesini video konferans odaklı iyileştirmek için Dolby ile birlikte çalışacak.

Günümüzde pandemi koşullarından dolayı iş sektörü evde çalışmaya adapte oldu. Bununla birlikte çoğu teknoloji devi şirketler, en kaliteli ses ve görüntüyü sunan video konferans yazılımları geliştirmek için yoğun bir rekabet içerisinde. Bu bağlamda Lenovo, ses kalitesini donanımsal anlamda yükseltmek için Dolby ile iş birliği kararı aldı.

Pandemi döneminde uzaktan bir toplantıya veya derse katılmışsanız bariz olarak fark ettiğiniz sorunlardan biri de internet bağlantınızın hızından bağımsız olarak görüşmelerdeki ses kalitesinin genellikle kötü olabilmesidir. Bu durum her zaman yaşanmasa da, olabilme potansiyeli her zaman var. Ya karşınızdaki kişinin konuşma esnasında sesi size düşük kalitede ulaşır ya da siz konuşurken sesiniz diğer katılımcılara anlaşılır seviyede gitmez. Kalite düşüklüğü olarak ifade edilen durum için kullanılan yazılım ne kadar iyileştirilmeye çalışılsa da, bir yerden sonra farklı bir donanıma ihtiyaç var. Lenovo da bu ihtiyaca yönelik olarak harekete geçti.

Lenovo Ses Kalitesini

Lenovo bilgisayarlar, Dolby Voice teknolojiyle; dinamik ses dengeleme, gürültü engelleme, sağlıklı ses yükseltmesi gibi özelliklerle iletilen ses kalitesini yükseltecek. Aynı zamanda Dolby Atmos hoparlör desteğiyle de çok daha kaliteli sesler duyabileceksiniz.

Son olarak, Lenovo’nun yenilenmiş ürün serilerinde Dolby işbirliğinin yer alacağını belirtelim.