Anasayfa Haber Source 2 Motoru, Işın İzleme Teknolojisini Destekleyebilir

Source 2 Motoru, Işın İzleme Teknolojisini Destekleyebilir

Source 2 Işın İzleme

Ünlü oyun şirketi Valve, Source 2 motorunda ışın izleme teknolojisini (RTX) kullanılabilir.

Valve’ın Source 2 motoru, yakın tarihli bir söylenti olarak ortaya çıkan tweet’e göre, ışın izleme teknolojisini destekleyebilecek.

Efsane oyunlarıyla oyun kültürüne bambaşka katkılarda bulunan Valve, Source 2 moturuna ışın izleme teknolojisini ekleyebilir. Twitter’da Pavel Djundik isimli bir kullanıcının paylaştığı Tweet’e göre, Artifact’in Beta sürümüne eklenen kodlarda “Raytracing Shader” ve “RTX” satırları Steam veritabanında bulundu. Artifact, Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir dijital koleksiyon kart oyunu olmakla birlikte Source 2 motorunu kullanıyor. Artifact’e eklenen bu kod satırlarının resmi olarak ne işlevi olacağı Valve tarafından henüz açıklanmadı fakat kendini açıkça belli ediyor.

Source 2 Işın İzleme

Örnek vermek gerekirse, Half-Life Alyx, Dota 2, DOTA Underlords ve Artifact gibi oyunların tümü bu oyun motoruyla geliştirilmiş yapımlar. Valve kendi oyunu için RTX teknolojisini denemeye başlaması diğer oyunların da ilerleyen süreçte ışın izlemeye sahip olacağı anlamına gelebilir. Özellikle Half Life için bu deneyimi yaşama ihtimali bile oldukça heyecan verici.