Anasayfa Haber GTA 6 NPC’leri Çok Daha Gelişmiş Olabilir

GTA 6 NPC’leri Çok Daha Gelişmiş Olabilir

GTA 6

Rockstar Games’in aldığı bir patent, GTA 6 NPC’lerinin çok daha gerçekçi bir yapıda çalışacağını gösteriyor.

Take-Two Interactive’e bağlı büyük oyun şirketi olan Rockstar Games yeni bir patent aldı. Bu patent GTA 6 NPC’lerinin diğer Rockstar yapımlarına kıyasla çok daha gerçekçi ve kişisel özelliklere sahip olabileceği ihtimalini ortaya koyuyor.

İlk olarak Reddit’te paylaşıldıktan sonra yayılmaya başlayan bu patent, herhangi bir oyun dünyası içerisinde dolaşacak NPC karakterlerin daha inandırıcı ve gerçekçi insan profillerine sahip olacak şekilde tasarlamaya yardımcı bir sistem hakkında bilgiler barındırıyor. Bu patentin GTA 6 ile alakalı olduğunu kanıtlayan iki farklı durum var: Bunlardan biri, bu patentin Rockstar Games’in başka bir oyununa ait olmadığı belli. Örneğin RDR2 çıkmadan önce yayınlanan patentlerle bunu karşılaştırdığınızda yapısal anlamda çok farklı konuları açıklıyor. İkincisi ise patentin Take – Two’nun başka bir şirketine ait oyunla alakalı olmadığı net bir şekilde anlaşılıyor. Çünkü başvuruda bu sistemin geliştiricisi olarak geçen isimler David Hynd (Rockstar’da Teknoloji Direktörü Yardımcısı) ve Simon Parr (Rockstar’da Yapay Zeka Programcısı).

GTA 6

Rockstar Games aldığı patentle özet olarak; NPC’leri donanım veya yazılım sınırlamalarına tabii tutmadan, gerçekçi bir sanal dünya oluşturmak için eksik özelliklere sahip yapay zeka birimlerinden uzaklaşmanın daha mantıklı olduğunu belirtiyor. Rockstar bu şekilde, NPC’lere oyun içindeki eylemlere karşı nasıl tepki vereceğine karar vermesi için belirli kişilikler kazandırmayı hedefliyor. Örneğin oyundaki bazı karakterler yavaş bir sürücü olabilirken, diğerleri çok daha hızlı araç sürebilir. Veya NPC’lerle etkileşime geçtiğinizde alacağınız tepki, hepsinde farklı farklı olabilir. Bu şekilde NPC’lere kişilik kazandırmak GTA 6 içerisindeki oyun hissiyatı bambaşka bir noktaya getirecektir.

Son olarak, bu patentteki bilgilerin kesinlikle GTA 6 hakkında olduğunu söylemek için elimizde resmi bir duyurunun olmadığını belirtelim.