Anasayfa Haber iPhone 13 Ekrana Entege Touch ID İle Gelebilir

iPhone 13 Ekrana Entege Touch ID İle Gelebilir

iPhone 13 ekrana entegre Touch ID

Bu yılın sonuna doğru tanıtılacağı ön görülen iPhone 13’ün, ekrana entegre Touch ID sensörü ile beraber geleceği iddia edildi.

iPhone 13 serisi hakkında yeni bilgiler paylaşılmaya devam ediliyor. Daha önceden paylaşılan raporlarla beraber bazı ekran özellikleri sızdırılan iPhone 13’ün şimdi de ekrana entegre Touch ID yani parmak izi okuyucusu ile birlikte geleceği iddia ediliyor. Bloomberg tarafından yayınlanan raporlarla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmamış olsa da, iPhone 13 hem Face ID hem de Touch ID sistemine sahip olan ilk iPhone modeli olarak karşımıza çıkabilir.

Son paylaşılan bilgilere göre Apple’ın iPhone 13 modellerinde ekrana entegre bir Touch ID sensörünü test ettiği ifade ediliyor. Bu konuda bir süredir çalışmalar yürüttüğü iddia edilen Apple’ın ise ekran için parmak izi okuyucusunu iPhone 13 serisi ile beraber kullanıcılara sunmayı hedefliyor.

Qualcomm Tedarikçi Olabilir

Şimdilik, Apple’ın bu bileşeni kimden tedarik edeceği bilinmiyor. Ancak, Apple’a yakın kaynaklar yakın zaman içerisinde 3D Sonic Sensor Gen 2’yi duyuran Qualcomm’un bu konuda Apple’a tedarikçi olacağını düşünüyorlar.

Bunun yanı sıra paylaşılan raporda aynı zamanda serinin tüm modellerinin ekran içi Touch ID sensörüne sahip olup olmayacağı da halen bilinmezliğini koruyor. Fakat, Apple’a yakın kaynaklar bu sensörün serinin tüm modellerinde yer verileceğini ön görüyor.