Anasayfa Haber NVIDIA, Reflex Latency Analyzer Desteği Alacak Fareleri Açıkladı

NVIDIA, Reflex Latency Analyzer Desteği Alacak Fareleri Açıkladı

Reflex Latency Analyzer

Nvidia, hangi farelerin Reflex Latency Analyzer aracını destekleyeceğini açıkladı.

Nvidia’nın Reflex teknolojisi, bir Nvidia ekran kartına sahip olan kullanıcıların için büyük bir avantaj. Şirket, bu özelliği uyumlu oyunlarda açarak giriş gecikmesini minimuma indirmeyi hedefliyor. Bu özellik Skyrim veya The Witcher 3 için bir gereklilik olmasa da, Overwatch ya da CS:GO gibi rekabetçi oyunları oynayan oyuncular için oldukça ciddi bir avantaj sağlayabilir.

Oyuncular performans verilerini görebilmek için, monitörlerin piksellerinin girdilere yanıt vereceği süreyi doğru şekilde ölçen Nvidia’nın Latency Analyzer aracını kullanabilecekler. Nvidia’ya göre bu tarz bir ölçüm için oyuncuların 7.000$’dan daha fazla değere sahip özel ekipmanlar kullanması gerekiyordu. Ancak yeni teknoloji ile birlikte, Nvidia GPU’lardan birine sahip olan kullanıcılar, G-Sync uyumlu monitörleri ile bu özellikten faydalanabilecekler.

Yeni teknoloji henüz sınırlı sayıda fare tarafından destekleniyor ancak ilerleyen zamanlarda Nvidia’nın bu özelliği de çokça kullanıcı tarafından kullanılabilir hale getirmesini bekliyoruz. Nvidia daha önce buna benzer bir ilerlemeyi G-Sync teknolojisinde de kullanmıştı. Yeni teknoloji, kullanıcıların kullandığı sistemlerin genel giriş performansını önemli ölçüde artıran bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellikle beraber yapılan ölçümlerle oyun gecikmesinin ne kadarının oyunun kendisinden ne kadarının GPU’dan ve ne kadarının monitör veya fareden kaynaklandığı ortaya çıkmış olacak.

Reflex Latency Analyzer Destekli Fareler

  • Acer: GM310, Predator Cestus 330, Predator Cestus 350
  • Alienware: AW610M
  • Asus: ROG Chakram Core
  • Corsair: Dark Core RGB PRO ve PRO SE
  • Logitech G: Pro X Superlight
  • MSI: GM 41
  • Razer: Deathhadder V2
  • SteelSeries: Rival 3

Son olarak, listenin henüz kısa olduğunu ancak önümüzdeki zamanlarda söz konusu aracı destekleyecek fare sayısının artacağını belirtelim.