Anasayfa Haber Beyaz Saray, WordPress Kullanmaya Devam Ediyor

Beyaz Saray, WordPress Kullanmaya Devam Ediyor

Beyaz Saray Wordpress

Amerika’nın yeni başkanı Joe Biden’ın göreve başlamasının ardından Beyaz Saray’ın internet sayfası da güncellendi.

Amerika’nın yeni başkanı Joe Biden, 20 Ocak tarihinden itibaren resmi olarak görevine başladı. Biden’ın göreve başlamasının ardından ilk icraatı ise Beyaz Saray’ın internet sayfasını güncellemek oldu. Güncellenen Beyaz Saray internet sayfası ile beraber karanlık mod başta olmak üzere birçok yeni özellik kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca tüm bu yeniliklere sahip olan internet sayfasının en son erişilebilirlik kurallarına göre yeniden tasarlandığına da özellikle dikkat çekiliyor.

Bildiğiniz gibi daha önceki yönetim 2017 yılında Drupal’dan WordPress’e geçiş yapmıştı. Biden’ın göreve gelmesinin ardından WordPress altyapısını kullanmaya devam eden Beyaz Saray internet sayfası, birçok yenilikle beraber karşımıza çıkıyor.

Beyaz Saray İnternet sayfası

Günümüzde artık çoğu WordPress tabanlı internet sayfalarında olduğu gibi Karanlık Tema özelliğine ev sahipliği yapan internet sitesinin ayrıca İspanyolca dilinde bir versiyonu da bulunuyor.

İçerik ve tasarımının çoğunu koruyan Biden’ın ekibi, güncellenen internet sitesinde ise Biden’ın 2020 yılındaki Başkanlık Kampanyası sırasında kullandığı yazı fontlarına da yer veriyor.

Güncellenen internet sayfası ayrıca web uzmanlarının da bir hayli dikkatini çekti. Bu kısımdaysa yenilenen sitenin Lighthouse puanını gözler önüne seren web uzmanları, yenilenen sitenin hem SEO hem de altyapı açısından oldukça iyi durumda olduğunu belirtti.

HTML Kodlarında Gizli Bir İş İlanı Bulundu

Aynı zamanda güncellenen sitenin HTML kodlarında gizli bir mesaja da yer veriliyor. Bu kısımdaysa sitenin HTML kodlarını açtığımızda ise bizleri “<head>” etiketini arasında Eğer bu mesajı okuyorsanız size ihtiyacımız var mesajı karşılıyor.

Fakat sitenin HTML kodları arasında yer alan bu iş ilanına ise sadece Amerika vatandaşları başvurabiliyor.