Anasayfa Haber Android 12 İle Çift Dokunma Özelliği Geri Geliyor

Android 12 İle Çift Dokunma Özelliği Geri Geliyor

Android 12 Çift Dokunma Özelliği

Google’ın Android 11 geliştirici önizleme sürümünde test ettiği çift dokunma özelliğinin Android 12 güncellemesi ile birlikte geri geleceği iddia edildi.

Bildiğiniz üzere Google, geçtiğimiz yıl Android 11 geliştirici önizleme sürümünde Çift Dokunma (Double Tap) özelliğini test etmişti. Bu özellik sayesindeyse kullanıcıların telefonlarının arkasına çift dokunarak, bazı işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekleri söylenmişti. Ancak, Google bilinmeyen bir nedenden dolayı Android 11’in kararlı sürümünde Çift Dokunma özelliğine yer vermemişti.

Android kullanıcıları bahsi geçen özelliğin akıbetini merak ederken, bugün ise 9to5Google tarafından konuyla ilgili önemli bir haber yayınlandı ve uzunca bir süredir beklenen özelliğin, Android 12 güncellemesi ile kullanıma sunulacağı iddia edildi.

Android 11’de Columbus kod adıyla ortaya çıkan Çift Dokunma özelliğinin, Android 12 güncellemesiyle birlikte Google’ın Pixel cihazlarına gelmesi bekleniyor.

Paylaşılan haberde ise, Google Pixel kullanıcılarının bu özellik sayesinde cihazlarının arka tarafına çift dokunarak Google Asistan’ı etkileştirebileceği, videoları durdurup devam ettirebileceği, ekran görüntüsü alabileceği, son uygulamalar penceresini ve bildirim çubuğunu açabileceği söyleniyor.