Anasayfa Haber AMD Radeon GPU’lu Samsung İşlemci İçin İlk Test Sonuçları Sızdırıldı

AMD Radeon GPU’lu Samsung İşlemci İçin İlk Test Sonuçları Sızdırıldı

AMD Radeon GPU'lu Samsung işlemci

AMD Radeon GPU’lu Samsung işlemci performans testinde hünerlerini sergiledi.

Samsung, yeni nesil Exynos işlemcilerde AMD’nin Radeon GPU’larına yer vereceğini açıklamıştı. Yaşanan bu gelişmenin ardından bugün ise AMD Radeon GPU’lu Samsung işlemci için ilk performans testi sonucu internete sızdı.

Sektörün güvenilir kaynaklarından biri olan Ice Universe tarafınca paylaşılan bilgilere göre, Samsung’un AMD GPU’lu ilk Exynos işlemciyi 2021’nin ikinci veya üçüncü çeyreğinde piyasaya sunabileceği belirtiliyor. Grafik performansı açısından da Radeon GPU’ların A14 Bionic’ten daha iyi bir performans sergilediğine dikkat çeken Ice Universe, ayrıca AMD GPU’lu ilk işlemcili modelin ise Note 21 veya Galaxy Z Fold 3 olabileceğini de ifade ediyor.

Bunun yanı sıra Wccftech tarafınca paylaşılan haberde ise GFXBench testinde AMD GPU’lu yeni nesil Exynos işlemcisinin A14 Bionic’e karşı nasıl bir performans sergilediği de gözler önüne seriliyor. Bu kısımdaysa Samsung’un yeni Exynos işlemcisinin grafik performansı ile A14 Bionic’i geride bırakmayı başardığını gözlemlemekteyiz. Test sonuçları ise şu şekilde sıralanıyor:

İsimsiz Exynos İşlemcisinin GFXBench Sonucu:

  • Manhattan 3.1 – 181.8FPS
  • Aztec normal – 138.25FPS
  • Aztec High – 58FPS

A14 Bionic İşlemcili iPhone 12 Pro’nun GFX Bench Sonucu:

  • Manhattan 3.1 – 146.4FPS
  • Aztec normal – 79.8FPS
  • Aztec High – 30.5FPS