Anasayfa Haber BMW i8 Bagajında RTX 3080 Madencilik Düzeneği

BMW i8 Bagajında RTX 3080 Madencilik Düzeneği

BMW i8 RTX 3080

Simon Bryne, BMW i8 hibrit otomobilin bagajına yerleştirdiği altı adet RTX 3080 GPU ile kripto para madenciliği yapıyor.

Kripto para madencisi Simon Bryne, BMW i8 otomobilinin bagajına altı adet RTX 3080 GPU ile küçük bir madencilik çiftliği kurarak bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Bu anlamda Bryne, 0-100 km/s hıza 4.5 saniyenin altında çıkabilen ve aynı zamanda para kazandıran ilk madencilik düzeneğini yaptı diyebiliriz. Bu arada kendisinin 72 adet RTX 3080’den oluşan bir çiftliği de bulunuyor.

Byrne ayrıca, çiftliğin arabanın içinde oldukça iyi çalıştığını ifade ediyor. Görünüşe göre BMW i8, minyatür RTX 3080 çiftliğine güç sağlamak için pil paketinden fazlasıyla yeterli gücü sunabiliyor. Araba, ana çıkışından 3500W’a kadar güç sağlayabiliyor ve madencilik düzeneği sadece 1500W güç tüketiyor. Tek sorun ise bagajın açık kalmasının gerekmesi. Aksi takdirde madencilik düzeneğinin aşırı ısındığı paylaşılıyor. Bu arada sistemin bir inverter kullanılarak bağlandığını da söylemeden geçmeyelim.

BMW i8, toplamda 369 beygir gücü ile performansa göre optimize edilmiş bir hibrit otomobil ve yalnızca 141 beygir güç aracın içten yanmalı motorundan geliyor. Yani otomobilin güç çıkışının yarısından fazlası elektrik motorlarından elde ediliyor. Otomobil, bu yüksek torklu elektrik motorlarına gücünü ise 11.6kWh 353V lityum iyon pil paketi ile sağlıyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.