Anasayfa Haber Instagram, Fotoğrafları Kalıcı Olarak Silmeden Önce Kimlik Doğrulaması İsteyecek

Instagram, Fotoğrafları Kalıcı Olarak Silmeden Önce Kimlik Doğrulaması İsteyecek

Instagram yakın zamanda silinenler

Instagram, yakın zamanda silinenler klasörü ile içeriklerin kalıcı olarak silinmesinden önce kullanıcılara son bir şans tanıyor.

Sosyal medya platformu Instagram, bilgisayar korsanlarının hesabınızdan fotoğrafları kaldırmasını önlemek için fazladan bir güvenlik katmanı ekleyen yeni bir özellik duyurdu. Yakın zamanda silinenler adlı alan, uygulama üzerinde silinen içeriği inceleyip geri yükleyebileceğiniz yeni bir hedef olacak.

Şirket, hesapları ele geçirilen kullanıcıların fotoğraflarının geri yüklemenin hiçbir yolu olmadan silindiğini belirtiyor. Yeni özellik ise kullanıcıların bu silinen fotoğraflarını ve videolarını, kimliklerini metin veya e-posta yoluyla doğruladıktan sonra geri yüklemelerine olanak tanıyacak. Aynı şekilde, içeriklerin hesaplardan kalıcı olarak kaldırılabilmesine de izin verilecek.

Son silinenler klasörü hesabınızdan sildiğiniz fotoğrafları, videoları, Reels içeriklerini, IGTV videolarını ve hikayeleri depoluyor. Silinen hikayeler arşivinize kaydedilmedikleri takdirde 24 saat sonra bu klasörden kalıcı olarak kaldırılıyor. Diğer kaldırılan içerik türleri ise 30 güne kadar saklanacak.

Bu 30 gün boyunca, Instagram uygulamasının en son sürümünde Ayarlar> Hesap> Son Silinenler‘e giderek silinen içeriğinize erişebilirsiniz. Buradan içeriklerinizi geri yükleyebilir veya kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu arada özelliğin kademeli olarak sunulduğunu ve herkese ulaşmasının zaman alabileceğini belirtelim.

Instagram, web sürümü için yeni hikayeler tasarımını test etmeyi de sürdürüyor.