Anasayfa Haber Facebook Messenger, İstenmeyen Mesaj Kontrolü İçin Yenilikler Sunuyor

Facebook Messenger, İstenmeyen Mesaj Kontrolü İçin Yenilikler Sunuyor

Facebook Messenger İstenmeyen Mesaj

Facebook Messenger, istenmeyen mesaj kontrolü ile kullanıcılarının güvende olmasını sağlamayı hedefliyor.

Facebook, geçtiğimiz yıl yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek amacıyla mesaj iletme sınırlamaları da dahil olmak üzere birkaç gizlilik ve güvenlik özelliği getirdikten sonra Messenger için güvenlik önlemlerini artırmaya devam ediyor. Şirket bundan önce Face ID veya Touch ID kullanarak Messenger uygulamasının kilidini açmak için tasarlanmış bir Uygulama Kilidi özelliği de sunmuştu. Şimdi ise Facebook Messenger istenmeyen mesaj kontrolü için kullanıcılara daha fazlasını sunuyor.

Facebook, Messenger’da kullanıcıların güvende olmasına yardımcı olacak yeni özellikler açıkladı. Bunların başında mesaj isteklerini ele alma şeklinizi destekleyecek bir yenilik bulunuyor. Şirket, istenmeyen bir mesajın kimden geldiğini belirlemek için ek bağlamla birlikte yeni bir yol ve mesajları toplu olarak silmek için yeni bir seçenek ekledi. Ek olarak, kötüye kullanım veya tacizi bildirmenize olanak tanıyan yeni bir yöntem de test ediliyor. Messenger, daha önce bildirdiğiniz mesajlara geri bildirim gönderme yönteminde de iyileştirmeler yapıyor.

Facebook ayrıca, gizlilik ayarları menüsünde engellenen hesapları daha şeffaf görüntüleme seçeneğini de sağlamış durumda. Bir hesabı engelleme seçeneği, mesaj isteklerinde ve güvenlik bildirimlerinde ise zaten daha belirgin.

Küçüklerin güvenliğini sağlamak amacıyla ise 18 yaşın altındaki kullanıcılara büyük miktarda mesaj veya arkadaşlık isteği gönderen kullanıcıları tanımlamak için yeni bir yetenek üzerinde çalışılıyor. Bu önlemlerin Messenger’daki kötüye kullanımı veya zararlı içeriği önlemeyi amaçladığının altı çiziliyor.