Anasayfa Haber Epic, MetaHuman Creator Aracı İle Şaşırtıyor

Epic, MetaHuman Creator Aracı İle Şaşırtıyor

MetaHuman Creator

Epic Games, yeni aracı MetaHuman Creator ile son derece gerçekçi yüzler yaratmanıza olanak sağlıyor.

Epic Games, çok gerçekçi insan yüzleri yaratabilen ve daha gerçekçi vücut hareketleri ve yüz animasyonlarını güçlendirmeye yardımcı olan yeni bir araç sundu. Unreal Engine tabanlı MetaHuman Creator‘ın ortaya koyduğu sonuçlar resmen kendilerine hayran bırakıyor. Epic, yazılımı kullanılarak oluşturulmuş kreasyon örneklerini gösteren videolar da paylaşmayı ihmal etmedi. Şirketin bu sanal ve gerçek olmayan birey markasını tanımlamak için kullandığı terim ise metahuman olarak görülüyor.

Epic, MetaHuman Creator’ın video oyunları, filmler, TV ve diğer formatlar için tasarlanmış gerçekçi hareketler ve insan etkileşimi sahneleri oluşturmak için modern hareket yakalama ve animasyon teknikleriyle birlikte kullanılabileceğini ifade ediyor. Bu fotogerçekçi insanların birkaç dakika içinde üretilebilecek olması ayrıca benzersiz saç stilleri ve giysilerle donatılabilecek olması da dikkat çekiyor. Hatta daha sonra bir yapımın ihtiyaçlarını karşılamak için metahuman’ların daha da özelleştirilebileceği belirtiliyor. Tüm bunların gerçek zamanlı olarak ve sadece bir internet tarayıcısı kullanılarak manipüle edilebilecek olması da büyük kolaylık olacak. Aracın üçüncü taraf içerik oluşturucuların elinde gerçekten neler yapabileceğini görmeyi de merakla bekliyoruz.

Epic’in MetaHuman Creator’ı 2021 yılı içerisinde yayınlamayı planlıyor ancak tam tarih vermiyor. İlgilenen geliştiriciler ve sanatçılar ise Unreal Engine internet sitesindeki güncellemelere şimdiden kaydolabiliyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.