Anasayfa Haber The Last of Us Dizisinde Ellie ve Joel’i Oynayacak Oyuncular Belli Oldu

The Last of Us Dizisinde Ellie ve Joel’i Oynayacak Oyuncular Belli Oldu

pedro pascal ve bella ramsey
Kaynak: FRPNET

Dizi çekileceğinin duyurulmasıyla bile heyecanlandıran The Last of Us’ın Ellie ve Joel‘i, yani baş karakterleri canlandıracak oyuncular belli oldu.

The Last of Us video oyununun yazarı ve kreatif direktörü ve dizinin de ortak yaratıcısı Neil Druckmann, Twitter hesabından Pedro Pascal‘ın Joel karakterini, Bella Ramsey‘nin de Ellie karakterini canlandıracağını doğruladı.

Son dönemde The Mandalorian dizisinde kaskın altında bile oyunculuğunu gösteren Pedro Pascal, aynı zamanda Game of Thrones dizisinde Oberyn Martell rolüyle de izleyicinin beğenisini kazanmıştı. Pedro Pascal, The Last of Us dizisinde ana karakter olan Joel Miller olarak karşımıza çıkacak.

Ellie karakteri ise yine Game of Thrones ile tanıdığımız bir aktriste emanet. Game of Thrones dizisinde Lyanna Mormont rolüyle gönüllerde taht kuran Bella Ramsey, yakın zamanda His Dark Materials dizisinde Angelica rolüyle karşımıza çıkmıştı. The Last of Us dizisinde de diğer ana karakter olan Ellie olarak dizide yer alacak.

Madem Game of Thrones’tan Gidecektiniz…

The Last of Us dizisi ilk duyurulduğunda en çok merak edilen konu, oyunun sevilen baş karakterleri Joel ve Ellie‘yi kimlerin canlandıracağı oldu. Oyunda da bu karakterlerle oynadığımız için duygusal bir bağ kurmuştuk ve oyuncu seçiminin de oyuna sadık olmasını istiyorduk haliyle. Bu nedenle çoğu kişinin aklında Joel ve Ellie rolleri için şu resim vardı.

the-last-of-us-cast

Game of Thrones dizisinde Jaime Lannister rolünde çok başarılı bir iş çıkarmış Nikolaj Coster-Waldau ile yakın zamanda The Umbrella Academy dizisinde Vanya Hargreeves’i canlandıran Elliot Page, karakterlere benzerlikleri ile oyunu sevenlerin ilk aklına gelen isimler olmuştu. Yapımcılar, Game of Thrones dizisinde de rol almış isimleri başrole almış ama belli ki Nikolaj Coster-Waldau’yu role yakıştıramamışlar ya da anlaşamadılar.

Oyuncu Seçimi Konusu

Doğrusunu söylemek gerekirse hem Pedro Pascal hem de Bella Ramsey, rol aldıkları yapımlarda oyunculuklarını başarıyla yerine getirmiş, hatta karakterleriyle adlarından söz ettirmiş iki oyuncu. Bence bu iki yetenekli oyuncu gerçekten iyi iş çıkaracaklar ancak oyunda baş karakter olarak oynadığımız ve hatta bağ kurduğumuz Joel ve Ellie rolüne görünüş olarak çok uygun değiller gibi.

Yine de yapımcıların ve yönetmen Kantemir Balagov‘un bir bildiği vardır. Mutlaka yine muhteşem oyunculuklar göreceğiz ama oyunu sevenlerin diziye alışması birkaç bölüm sürecek gibi görünüyor.

The Last of Us Dizisi Hakkında

The Last of Us hikayesi, modern uygarlığın hastalık sonucu yok olmasından yirmi yıl sonra geçiyor. Travmatik sonuçlarla hayatta kalanlardan biri olan Joel, Ellie’yi bir karantina bölgesinden kaçırmak için görevlendirilir. Küçük bir iş olarak başlayan şey, kısa sürede acımasız ve yürek parçalayıcı bir yolculuğa dönüşür, çünkü ikisi de ABD’yi dolaşmak ve hayatta kalmak için birbirlerine güvenmek zorundadır.

the-last-of-us-joel-ellie

Çernobil dizisinin yaratıcısı Craig MazinNeil Druckmann ile birlikte dizinin yazar ve yapımcılığını üstleniyor. Carolyn Strauss ayrıca oyun geliştirme stüdyosu Naughty Dog’un başkanı Evan Wells ile dizinin birlikte yönetici yapımcılığını üstlenecek. PlayStation Productions’tan Asad Qizilbash ve Carter Swan da baş yapımcı olacak. Kantemir Balagov ise pilot bölümü yönetmeye hazırlanıyor. HBO’da yayınlanacak diziyi heyecanla ve merakla bekliyoruz.

Kaynak: FRPNET – The Last of Us Dizisinde Ellie ve Joel’i Oynayacak Oyuncular Belli Oldu

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.