Anasayfa Haber DualSense, Analog Çubuk Kayma Sorunu İle Gündemde

DualSense, Analog Çubuk Kayma Sorunu İle Gündemde

PS5 Dualsense Analog Çubuk Kayma Sorunu

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense, analog çubuk kayma sorunu ile gündeme geldi.

PlayStation 5 ile beraber duyurulan DualSense gelişmiş tetik hissi, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler gibi detaylarla oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Oyunculara tamamen yeni nesil bir oyun deneyimi vaat eden DualSense analog çubuk kayma sorunu ile gündeme geldi.

Bildiğiniz üzere analog çubuk kayma sorunu kontrolcülerin korkulu rüyası. Uzun kullanım sonrasında ortaya çıkan bu sorun ise birçok oyun kolunda görülebiliyor. Ancak, EverGreatestxX adlı Reddit kullanıcısının yaşamış olduğu durum biraz daha farklı.

Bu kısımda Reddit kullanıcısı PlayStation 5’i satın aldıktan yaklaşık 10 gün sonra DualSense’in analog çubuğunun oyuna kendi kendine komut gönderdiğini ifade ediyor. Yaşanılan bu sorun sonrasında DualSense’i sıfırladığını söyleyen kullanıcı, aynı zamanda PS5’i kapatıp açtığını hatta kontrolcüyü bir gece boyunca şarj ettiğini de belirtmiş. Ancak tüm bu yöntemleri deneyen Reddit kullanıcısı sorunun çözülmediği söylüyor.

Bunun yanı sıra ktg15 ve Verity21 adlı Reddit kullanıcılarının da paylaşmış olduğu videolara bakacak olursak, aynı sorundan şikayetçi olduklarına şahit olmaktayız. Kullanıcılar tarafınca paylaşılan videoları incelediğimizdeyse herhangi bir komut verilmemesine rağmen karakterin kendi kendine hareket ettiğini gözlemliyoruz.

Dualsense Drift from PS5

Şimdilik Sony cephesinden DualSense analog çubuk kayma sorunu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak konuyla ilgili paylaşılan raporlara göre Sony analog çubuk kayma sorununu garanti kapsamına alıyor. Böylece bu problemi yaşayan kullanıcıların mağduriyeti giderilecek.